iPhone 12 mini a extrémne odolný displej

V Cupertine odviedli kus tvrdej práce. Nie každý chce nosiť iPhone 12 v „škaredom“ obale, keď má taký nádherný dizajn. Drop testy bežných verzií sme už videli. Čo však tá najmenšia? Na to sa dnes zamerala redakcia magazínu Cnet. Do rúk sa im dostal iPhone 12 mini v obľúbenej červenej farbe.

Toto zariadenie má takisto špeciálnu ochranu Ceramic Shield, brániacu vzniku nepekných prasklín. Voči rozbitiu bojuje aj konštrukcia s plochými hranami. Displej nevystupuje do priestoru a tak je omnoho menej náchylný na poškodenie.

Najnovší test odolnosti sa odohral štandardným spôsobom. Porovnával 3 výšky (cca 1 meter, 2 metre a 3 metre), z ktorých toto zariadenie padalo priamo na betón. Ak ste to už niekedy zažili, určite nám potvrdíte, že sa nejedná o príjemnú skúsenosť. Pád iPhonu bez obalu vždycky zabolí a špeciálne to platí v situácií, keď sa na jeho dotykovej ploche objaví rozsiahla pavučina. Pri iPhone 12 mini sa to ale nemusí stať.

Po páde z výšky jedného metra, ktorý zodpovedá vyberaniu z vrecka, sa na smartfóne objavili maximálne odreniny v hliníkovom šasi. Strieborné stopy v kontraste s červenou farbou nevyzerali príliš pôvabne, no nijak neznemožňovali používanie. V podstate sú to len vizuálne nedostatky.

Prvé zásadné poškodenie prišlo až pri páde z výšky 2 metrov, kedy to nezvládla zadná šošovka fotoaparátu, vyrobená zo zafírového sklíčka. Aj keď je veľmi odolná voči škrabancom, stále je krehká.

Na druhej strane môžeme hovoriť o šťastí v nešťastí. Počas fotenia táto prasklina nevykazovala žiadne znehodnotenie záberov. Inými slovami, pravdepodobne sa tiahla mimo zorného poľa šošovky.

Na záver sme videli pády z výšky 3 metrov a ani v tomto prípade hneď iPhone 12 mini nepodľahol tvrdosti podkladu. Najväčšia škoda sa na siedmy pokus objavila v zadnej časti, kde v jednom z rohov prasklo krycie sklíčko. Displej s ochranou Ceramic Shield ale vydržal až do samého konca, čo je skvelá správa pre používateľov.

Ak chcete vidieť viac, pozrite si toto video. Do komentára nám napíšte, aký iPhone 12 vlastníte a či používate ochranné púzdro, alebo sa spoliehate na odolnosť konštrukcie prípadne poistenie. Všetky novinky si už môžete objednať u autorizovaného predajcu m:zone.

Prečítajte si tiež  PlayStation 5 kúpite v akcii za mimoriadne výhodnú cenu: Môže to byť skvelý darček
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJcnet
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.