Tento rok sa na nové iPhony mimoriadne tešíme. Modely 12 prídu v štyroch rôznych prevedeniach, pričom základ má predstavovať kompaktná 5,4″ verzia. Dnes sa vôbec po prvýkrát objavili zábery jej zobrazovacej jednotky na internete. Pozrite sa ako vyzerá…

iPhone 12 s 5,4″ na prvom reálnom úniku!

Fotografie, ktoré uvidíte v galérii nižšie pochádzajú z čínskej sociálnej siete Weibo. V minulosti sa jednalo o „rodisko“ väčšiny únikov týkajúcich sa iPhonu. Nemáme preto najmenší dôvod pochybovať o tom, že sú skutočné.

Potvrdzujú fakt, že sa počas roka 2020 objaví v ponuke Apple opäť zariadenie, ktoré bude mať veľmi príjemné rozmery. iPhone 12 s 5,4″ displejom má byť len o málo väčší ako iPhone SE (2016) a zároveň menší ako iPhone SE 2. generácie (2020). Detailné porovnanie si môžete pozrieť v tomto článku.

Za dnešným únikom stojí leaker Digital Chat Station. Snímky pravdepodobne pochádzajú z dodávateľských reťazcov, ktoré sa nachádzajú v Číne a v Južnej Kórei.

Výrez bude menej zasahovať do displeja

Podľa všetkého sa v rámci očakávaní zmenší aj notch. Výrez z úniku síce pôsobí podobne, ako napríklad na iPhone 11, no treba podotknúť, že iPhone 12 má začínať s 5,4″ displejom. Inými slovami, čím menšia zobrazovacia jednotka, tým väčším dojmom bude tento prvok pôsobiť.

iPhone 12 dostane hranatejší dizajn bez zaoblených hrán. Zadná a predná časť sa však budú podobať na aktuálnu generáciu. To isté platí aj o použitých materiáloch. Verzie „Pro“ získajú (na zadnej strane) matné sklo + rám z nerezovej ocele a štandard potom lesklé sklo s hliníkovým rámom.

Všetky zariadenia bude poháňať špičkový (5nm) procesor Apple A14 Bionic. Tak isto sa tu objaví aj podpora pre 5G siete. Lacnejšie verzie dostanú dva fotoaparáty a 4GB RAM. Drahšie verzie budú mať k dispozícii až 3 šošovky + LiDAR skener a 6GB RAM. Predstavenie sa očakáva už v septembri a začiatok predaja v októbri. Do komentára nám napíšte, na ktorý model sa najviac tešíte vy. Tu je očakávaná ponuka:

  • iPhone 12 (5,4″)
  • iPhone 12 Max (6,1″)
  • iPhone 12 Pro (6,1″)
  • iPhone 12 Pro Max (6,7″)

zdroj

Prečítajte si tiež  Nevadí nám priplatiť si viac. Zákazníci najviac kupujú tieto iPhony
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.