Objavili sa fotografie 5,5″ displeja iPhonu 6!

0

Špekulácie o tom, že Apple vydá okrem iPhonu so 4,7″ aj 5,5″ stále pribúda. Sony Dickson priniesol fotografie displeja, ktorý údajne patrí pripravovanému zariadeniu s Coupertina!

Prečo chce Apple zväčšovať displej?

Momentálne môžeme na súčasnom iPhone 5S používať 4,0″ displej. Osobne si myslím, že je to optimálna veľkosť a displej nie je nutné zväčšovať. Samotný iPhone 6 má podľa uniknutých fotografií, renderov a makiet ponúknuť navýšenie na 4,7″. Síce už bude problematické ovládať ho jednou rukou no konkurencia je čím ďalej tým väčšia a ponúka omnoho väčší displej ako 4,7″. V tomto prípade to vidím ako logický krok zo strany Apple, keďže nepatrí k spoločnostiam, ktoré zvyknú zaostávať s vývojom svojich zariadení.

5,5″

Týmto spôsobom však Apple vyrieši problém v oblasti smartfónov ako napríklad (Galaxy S5, HTC One m8, Sony Xperia Z2). Čo však s „lopatou“, ktorú nazýva Samsung Note či prehnane veľkým Sony Xperia Z Ultra? Tieto High-endy pripomínajú už skôr tablet ako smartfón, no dopyt po nich neustále stúpa! Apple si je toho zrejme vedomý a chce tak ako ostatné spomínané spoločnosti, ponúknuť svoj najväčší smartfón. Hovorí sa aj, že ponesie názov Pro, ponúkne výkonnejší čip Apple A8X, či omnoho lepšiu výdrž batérie.

iphone-6-air-coque-011

Rozdiel medzi 4,7″ a 5,5″ – svetapple.sk

Uniknuté fotografie

Sonny Dickson ukázal svetu údajný 5,5″ displej iPhonu 6 na niekoľkých záberoch. Tento chlapík je však pomerne spoľahlivý zdroj, kedže v minulosti už ukázal niekoľko komponentov či zariadení, ktoré neskôr Apple predstavilo. Je teda dosť možné, že sa okrem iPhonu 6 so 4,7″ displejom dočkáme aj väčšej 5,5″ verzie!

iPhone-6-display

Na fotografiách zachytený väčší 5,5″ so 14 cm uhlopriečkou – svetapple.sk

zdroj:9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk