Svet spoznal iPhone 7 už niekoľko mesiacov dozadu a momentálne nám stále pribúdajú nové a nové úniky. Tie potvrdzujú jednotný dizajn, ktorého sa dočkáme niekedy v septembri tohto roka. Telefón koloval zatiaľ iba na fotkách z továrne, ale ako môžeš vidieť, na najnovšom videu ho už máme mimo. Jedná sa dokonca o porovnanie s iPhonom 6S. Poďme sa teda pozrieť na to, čo novinka prináša!

6S vs. 7

V prvom rade by sme radi upozornili na to, že celé video je po čínsky, takže mu asi nebudeš rozumieť. Nie je tu ani možnosť zapnúť titulky, takže si musíš vystačiť len s tým, čo si schopný vyčítať z videa. Každopádne je tu kompletne všetko, čo potrebuješ o novom iPhone vedieť. Porovnanie s iPhonom 6S nám ukazuje napríklad to, že telefón z neho v podstate dokonalo vychádza a má totožne rozmery a tvary. Nie je to ale všetko, čo majú oba smartfóny spoločné.

- Reklama -

Máme tu aj ďalšie spojitosti. Napríklad plastové pásiky na zadnej strane sú miene odlišné a musíme povedať, že riešenie, ktoré Apple použije tento rok, vyzerá o čosi lepšie. Ich dizajn bol doposiaľ až mierne chaotický, no tentokrát sa to celé zmenilo. Nájdeme tu len dva prúžky a v podstate ani jeden nejde priamo cez zadnú stranu smartfónu.

Ďalšia spojitosť je vo fotoaparáte. Ten má približne o 25% väčšiu šošovku ako iPhone 6S. Okrem toho ale žiaľ tiež vystupuje, takže tohto neduhu, ktorý dokonca vadil aj dizajnérovi Jonymu Ivovi, sa len tak ľahko nezbavíme. Na druhú stranu to ale Apple spravilo lepšie a krajšie ako na iPhone 6S, kde sa nám to teraz páči omnoho menej. Na novom modeli totižto šošovka krásne vystupuje z hliníku, čo je pre ľudí s estetickým cítením omnoho príjemnejší pohľad. Na druhú stranu by bolo ale úplne najlepšie, keby šošovka netrčala vôbec. Toho sa však žiaľ nedočkáme.

Novinky v iPhone 7

Na iPhone potom nenájdeme 3,5mm Jack konektor na slúchadlá či prípadné prepojenie s autom alebo reproduktorom. Je to žiaľ sklamanie, mnohí tento konektor stále vo veľkom používame. Apple nás zrejme pripravuje na dobu, kedy vymeníme prenos cez kábel za bezdrôtový prenos, teda cez Bluetooth či cez Wifi. Namiesto konektoru pre slúchadlá na spodnej strane uvidíme stereo reproduktory, čo by malo znamenať, že sa na novinke dočkáme lepšieho zvuku. Ak bude taký dobrý ako na iPade Air 2, budeme veľmi spokojní!

Pod hliníkovým šasi potom nájdeme procesor Apple A10 s bezkonkurenčným výkonom. iPhone 7 bude zrejme opäť najvýkonnejším smartfónom na svete. Zdroje nám tiež hovoria o tom, že sa navýši aj pamäť RAM z 2GB na 3GB (možno len pri iPhone 7 Plus). Ďalej by sme sa mali dočkať základného úložiska 32GB a vrcholového 256GB (medzi nimi zrejme 128GB). Máme sa teda na čo tešiť. Cena by mala ostať rovnaká ako pri iPhone 6S/6S Plus. Predstavenie očakávame v septembri, predaj u nás o 2-4 týždne neskôr. Teraz sa už len pohodlne usaď a sleduj video, ktoré ti ukáže novinku.

Video

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.