Odolá iPhone 7 pádu z veľkej výšky?

0

iPhony a pády sú veľkí nepriatelia už od prvého modelu. Po každom uvedení nového iPhonu môžeme sledovať videá, kedy tí, čo majú možnosť a financie, tieto iPhony testujú. Niektorí ich testujú klasickými spôsobmi, iní zachádzajú do šialených extrémov. Avšak v konečnom dôsledku ide o overenie toho, ako je iPhone odolný voči rôznym pádom.

Odolá iPhone 7 pádu z veľkej výšky?

Najnovší iPhone 7 a jeho väčší brat iPhone 7 Plus majú nové farebné prevedenie, ktoré je síce z hliníka, no odolnosť voči škrabancom je takmer nulová. Nová farba určite zaujme skvelým spracovaním, no pokiaľ ho chceš ochrániť a predísť nechceným „pavučinkám“ je lepšie si kúpiť puzdro.

V takomto prípade je teda jedno to, aký farebný model máš, keďže spredu vyzerajú biele či čierne iPhony rovnako. Pri bežnom používaní sa stane, že iPhone občas spadne na zem a ak nie je v puzdre je veľká pravdepodobnosť, že sa poškodí.

Chalani z jedného YouTube kanála sa rozhodli posunúť hranice pádu na maximum a iPhone pomocou dronu vyniesli do výšky približne 90 m. Spolu s odolnosťou iPhonu zároveň chceli otestovať aj špeciálne puzdro, ktoré by malo zabrániť poškodeniu iPhonu pri páde. Keďže šanca, že ti iPhone spadne z takejto výšky je nulová a ty budeš mať takéto, alebo podobné puzdro, pri bežnom páde je ochrana zaručená. Sleduj nasledujúce video, na ktorom uvidíš tento šialený pokus a aj to, či toto puzdro spĺňa to, na čo bolo vyrobené.

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.