Je odolnejší iPhone 7 Plus alebo Galaxy S8+?

0

Svet je plný absurdných testov a tento patrí jednoznačne medzi ne, ale niekomu možno na odolnosti záleží, preto to nebudeme komentovať ďalej. V prvom rade by sme ťa mali uviesť na pravú mieru s tým, že na videu uvidíš dva, v súčasnosti high-endové smartfóny dvoch najväčších konkurenčných spoločnosti. Pôjde o drop test, teda test, v ktorom ide o to, aké pády daný telefón znesie. Podmienky sú rovnaké. Ktorý je teda odolnejší?

Drop-Test

Test pri ktorom sa preverí to, či sa tá alebo onaká značka za ten rok niekam posunula po stránke odolnosti svojich telefónov. Dnešná doba hrá totižto v neprospech tejto veci a naše smartfóny bývajú čoraz viac krehkejšie a náchylnejšie na rozbitie. Hlavný dôvod je samozrejme ten, že výrobcovia používajú krehké materiály ako sklo či mäkký hliník. Ľahko sa tak stane, že si človek aj po veľmi jemnom páde nájde na svojom zariadení nejakú tu odreninu prípadne prasklinu, ktorá nikdy nepoteší.

Spoločnosti sa samozrejme snažia proti tomuto istým spôsobom bojovať, a tak vyvíjajú pevnejšie materiály, ktoré by mali tieto problémy eliminovať. Príliš sa im to ale nedarí a stále sme na tom istom. Koniec koncov je jedno, aké veľmi odolné je dané zaraidenie, stačí jeden nevinný pád a následky môžu byť omnoho horšie, ako keď nám telefón spadne napríklad z 1 a pol metrovej výšky počas telefonátu.

Následujúce ideo ti ukáže najnovšiu vlajkovú loď spoločnosti Samsung, ktorá je tu len niekoľko dní, no a potom súčasnú vlajkovú loď spoločnosti Apple, ktorú tu máme zhruba pol roka. Obe zariadenia sú vyrobené z materiálov, ktoré teda nepatria po stránke nárazov k najpevnejším, a to sa žiaľ prejaví aj na ich vizáži na konci testu. Uvidíme, aký bude iPhone 8. Vraj má tiež priniesť sklenenú zadnú časť a oceľový rámček okolo zariadenia. Ak nám teda spadne…amen!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk