V poslednej dobe automobilový výrobcovia ponúkajú svojim zákazníkom možnosť, aby vozidlá odomykali prostredníctvom mobilného zariadenia. Žiaľ hovoríme len o operačnom systéme Android. Dnes sa zameriame na obdobnú funkciu, ktorú pripravuje spoločnosť Apple. Podrobnosti o nej boli objavené v iOS 13.6 beta. Pozrite sa spolu s nami na to, ako by mohla fungovať v praxi.

Odomykanie auta cez iPhone potvrdené v iOS 13.6

Pre najnovšie informácie nebolo potrebné vyspovedať nikoho „z vnútra“ jablkovej spoločnosti a takisto ani komplikovane prehľadávať kód operačného systému. Stačilo si otvoriť stránky ochrany osobných údajov v iOS 13.6 beta, ktoré nám všetko približujú.

Apple môže CarKey predstaviť už pre túto verziu systému. Možno nechce čakať na iOS 14, ktorého dokončenie je odhadované až na september či október 2020. No a ako to bude fungovať?

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Pokiaľ budete mať vozidlo kompatibilné s touto funkciou, v prvom rade si nainštalujete aplikáciu z App Store (od jeho výrobcu). Tá by mala obsahovať špeciálne používateľské rozhranie na pridávanie kľúča od auta do iPhonu či Apple Watch. Potom, ako prebehne párovanie, virtuálny kľúč sa objaví v aplikácii Wallet. V tomto bode treba spomenúť aj ďalšie možnosti.

Ako už bolo avizované pred niekoľkými mesiacmi, Apple sem pridá aj možnosti zdieľania. Pokiaľ teda budete chcieť niekomu svoje vozidlo požičať, jednoducho mu pošlete správu cez iMessage s prístupom. Musí mať však taktiež podporované zariadenie a pripojenie na internet. O bezpečnosť sa v prípade zdieľania postará spoľahlivé šifrovanie od Apple.

Dôležitou poznámkou na záver je to, že cupertinsky gigant nebude zbierať žiadne informácie o vašej polohe, vozidle, rýchlosti atď… Všetky dáta, ktoré budú potrebné na prevádzku vozidla sa uchovajú maximálne na vašom zariadení, ďalej nepôjdu. Firma verí, že ochrana osobných údajov je v súčasnosti veľmi dôležitá. Tešíte sa na túto novinku?

Máme nové informácie ohľadom služby CarKey v iOS 13.4.
Máme nové informácie ohľadom služby CarKey v iOS 13.4.
Prečítajte si tiež  5 aplikácií, ktoré dnes stiahneš zadarmo. (15.8.2019)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.