Apple zverejnil najnovšie údaje o tom, koľko zariadení používalo iOS 17 a iPadOS 17 pred začiatkom WWDC 2024, na ktorej nám gigant predstavil nástupcov iOS 18 a iPadOS 18 spolu s umelou inteligenciou Apple Intelligence. Tieto údaje boli získané na základe iPhonov a iPadov, ktoré do 9. júna využívali internetový obchod App Store.

Najdôležitejšie: Tieto údaje sú pravdepodobne poslednými pre iOS 17 a iPadOS 17, keďže Apple už vydal prvé beta verzie iOS 18 a iPadOS 18 pre vývojárov, ktoré si dokážu nainštalovať aj bežní spotrebitelia, čo môže zásadne skresliť štatistiky. V minulom roku bol ku 30. máju operačný systém iOS 16 nainštalovaný na 81 % podporovaných iPhonoch.

Tentokrát sa Apple prepadol o citeľné štyri percentá (77 %), čo nám naznačuje nižšiu vôľu nainštalovať si najnovšiu aktualizáciu softvéru. Dôvod, prečo sa to deje môže byť prostý. Ľudia sa jednoducho báli, že iOS 17 na ich starších iPhonoch už nebude fungovať tak dobre, ako predošlý operačný systém a preto náročný update nechceli riskovať.

Kľúčové štatistiky

  •  77% všetkých iPhonov bolo aktualizovaných na iOS 17.
  •  68% všetkých iPadov používalo iPadOS 17.
  •  86% iPhonov predstavených za posledné štyri roky malo nainštalovaný iOS 17.
  • 77% iPadov predstavených za posledné štyri roky bolo aktualizovaných na iPadOS 17.

Teraz sa všetka pozornosť sústreďuje na novinku s označením iOS 18, ktorá bude verejne dostupná v septembri tohto roka. Uvidíme, či rozšírená kompatibilita aj na staršie generácie iPhonov motivuje ľudí, aby si na tieto modely nainštalovali iOS 18.

Lákať by ich mohla hlavne široká individualizácia používateľského rozhrania. Apple sa svojimi novinkami v iOS 18 po prvýkrát výrazne priblížil k Android smartfónom. Sami tento systém testujeme a sme skutočne prekvapení, ako hlboko technologický gigant v tomto smere zašiel – v pozitívnom slova-zmysle…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Služba Apple TV+ zverejnila oficiálny trailer k 2. sérii seriálu "Ted Lasso"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -