Ešte v stredu ste si mohli na SvetApple prečítať článok o tom, ako náš redakčný iPhone 12 v červenom prevedení stratil farbu, na čo reagovali tie najväčšie svetové portály, zaoberajúce sa spoločnosťou Apple.

Aj keď sa ku incidentu samotná firma oficiálne nevyjadrila, dnes bola odhalená séria ochranných známok na americkom patentovom úrade, ktorá sa zaoberá presne týmto problémom (informuje PatentlyApple). Inžinieri vymysleli pomerne komplikovaný spôsob vylepšenia povrchovej úpravy pre kovové zariadenia, ktorý zabraňuje vyblednutiu farieb minimálne v takom rozsahu, aký je viditeľný na našich fotografiách.

V praxi by sa mal povlak z oxidu kovu (na kovovom iPhone) spojiť s cudzím atómom, ktorý je dôležitý pre vznik farby na kovovom kryte zariadenia. Celé je to veľmi zaujímavé, pretože Apple v patente spomína priamo blednúcu farbu – čo vyzerá ako priama reakcia na nami medializovaný problém.

V súčasnosti nastáva otázka, či v Cupertine čelia skutočnej hrozbe, v podobe nekvalitnej povrchovej úpravy na iPhone, alebo je táto chyba individuálna a objavuje sa skôr zriedkavo.

Odpovedalo nám Apple? Firma získala patent proti vyblednutiu zariadení
Zdroj: PatentlyApple

Podľa stoviek reakcií od rôznych ľudí sa však ukazuje, že sme neboli ani zďaleka jediní, komu vybledol iPhone alebo iné zariadenia. Dokonca aj naši fanúšikovia na Slovensku písali, že sa stretli s takýmto nepríjemným javom…

Apple v patente takisto hovorí, že samotné produkty môžu byť vyrobené z rôznych druhov kovov, ktoré sú upravené farbami, aby sa zlepšil ich estetický vzhľad.

„V súčasnosti je však takáto povrchová úprava náchylná na vyblednutie alebo odštiepenie, s čím sa môžeme stretnúť pri silnom pôsobení vonkajších vplyvov (napríklad silné UV žiarenie, slaná voda, mechanické poškodenie atď.)“ – Apple.

Pokiaľ vás téma zaujala, môžete si pozrieť priamo patentovú prihlášku spoločnosti Apple č. 20210084784 na tejto internetovej stránke.

Ak vezmeme do úvahy, že sa stále jedná len o patent, skutočne nedokážeme odhadnúť, kedy Apple začne používať podobnú technológiu v praxi (ak vôbec). Napíšte nám do komentára, či si myslíte, že je potrebná alebo nie.

Prečítajte si tiež  Za týchto 5 vecí Apple kritizovali a neskôr ho začali kopírovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJPatentlyApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.