V posledných dňoch sa internetom šíria informácie o tom, že Apple nedokázalo vystužiť telo nového iPhonu 6 Plus dostatočne, a tak sa na úkor jeho enormnej veľkosti môže stať, že pokiaľ vyviniete vo vašom vrecku vyšší tlak, jednoducho sa vám ohne. Doteraz padlo len jedno vyhlásenie od Apple, ktoré tvrdí, že problém nie je vôbec tak vážny ako sa zdá. Čo však robiť, pokiaľ sa vám zariadenie ohne?

Vymenia, či nevymenia?

Aj napriek tomu, že sa na Apple obrátilo zatiaľ len 9 nespokojných majiteľov iPhone 6 Plus, po internetových fórach sa tento problém stále rozširuje a tak je možné, že ich bude viac. Vzhľadom na to, že Apple je charakter a svoju chybu si vie naozaj uznať je veľmi pravdepodobné, že už čoskoro začne iPhony vymieňať! Veď si stačí spomenúť na nedávny prípad, kedy majitelia niektorých starších iPhonov pociťovali slabšiu výdrž batérie a tak im Apple poskytol bezplatnú výmenu!

image_1411643825_15689672
Hlavným dôvodom ohýbania je to, že ho používatelia nosia v zadnom vrecku! – svetapple.sk

Už teraz vám ich môžu vymeniť!

Pokiaľ by ste prišli do Apple Storu, konkrétne k Genius Baru s tým, že sa vám vo vrecku len tak ohol váš nový iPhone, pravdepodobne by ste vychádzali s úplne novým kusom vo vašom vrecku. Zamestnanci Genius Baru môžu totiž uznať reklamáciu v tom prípade, ak zariadenie bolo ohnuté pri bežnom používaní a nie nasilu, ako sme to mohli vidieť na nedávnom videu. Zároveň musia prejsť istou vizuálno-technickou kontrolou, ktorá potvrdí to, či bolo ohnutie spôsobené naozaj neúmyselne. Pokiaľ prejde týmto testom, kvalifikovaný zamestnanec Genius Baru môže poskytnúť možnosť, že vám iPhone na mieste vymení. pokiaľ by však neprešiel, ponúkne vám riešenie v podobe spoplatnenej opravy. Všetko teda závisí od zamestnanca Genius Baru, ktorý rozhodne o tom, či máte v tomto prípade šťastie alebo nie. Momentálne však nový iPhone ináč nereklamujte, jedine ak by Apple predsa len zariadenia začalo bezplatne vymieňať!

genius
Zamestnanci Genius Baru – svetapple.sk

Ako je to u nás?

Čo však majú robiť majitelia iPhonov, ktorí žijú na Slovensku, v Česku, či v iných okolitých krajinách, kde jednoducho nemáme Apple Store a tým pádom ani Genius Bar? Tu všetko závisí od autorizovaných servisov. Tu je výmena rovnako otázna, ako v prípade Genius Baru. Tiež môžte mať šťastie a dostať nové zariadenie ale zároveň môžte mať aj smolu a ohnutý iPhone vo vrecku! Výmena by bola pravdepodobne 100% možná len v tom prípade, že by Apple ponúklo svoj výmenný program. Ináč je to len na pracovníkoch servisu, či škodu označia, ako zapríčinenú majiteľom a vrátia vám iPhone naspäť, alebo budú s vami súhlasiť a pošlú vám nové zariadenie!

zg4g1q
Pokiaľ chcete predísť podobným problémom, noste radšej nový iPhone tak, ako tento pán! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.