Ako iste vieš, vo svete poznáme OLED displeje, ktoré sú veľmi populárne najmä preto, lebo sú flexibilné. To znamená, že sa dajú veľmi ľahko použiť v elektronike všetkého druhu so zaoblenými hranami. Netvrdíme, že toto riešenie je síce najlepšie, ale je minimálne dostatočne efektívne na to, aby oslovilo zvedavcov a ľudí, ktorým sa to proste páči. Spoločnosť Japan Display vraj plánuje výrobu LCD displejov, ktoré budú ohybné!

Ohybné LCD displeje

Jeden z hlavných dodávateľov spoločnosti Apple, Japan Display svetu predstavil svoje plány s ohybný LCD displejmi. Ako iste vieš, v poslednej dobe sa vo veľkom hovorí, že Apple prejde na technológiu OLED a jej ohnuté displeje, no dnes prichádza správa, že by to malo urobiť len pre tento rok.

Na budúci rok by sa ďalšie iPhony mohli zase vrátiť k technológií LCD, ktorá by ale bola zaoblená. Šéf Japan Display nás dnes informoval o tom, že spoločnosť je schopná vyrábať špeciálne zaoblené displeje, ktoré spĺňajú v podstate všetko to, čo OLED panely.

Oproti normálnym LCD panelom dokonca nie sú ani tak odlišné. Zmena je možno v krycom sklíčku, ktoré nie je zo skla, ale z plastu. To je ale všetko. Človek reálne zmenu nepocíti. Výroba takýchto displejov môže byť ale lacnejšia a hlavne môže ponúkať zaujímavé možnosti pre spoločnosti. Technológia OLED je síce energeticky šetrnejšia, ale niekedy máme pocit, že farby sú až zbytočne výrazné.

LCD spotrebuje viacej energie, no na druhú stranu býva vyobrazenie bližšie realite. Napríklad taký iPhone 7 a iPhone 7 Plus majú jedny z najlepších displejov na svete, čo sa farieb týka. Hodnotiaca spoločnosť udala, že ak si chce niekto upraviť fotky s čo najpresnejšími farbami, mal by siahnuť práve po týchto zariadeniach.

Ohybný displej - svetapple.sk

Možno aj to je dôvod, prečo by sa Apple mohlo vrátiť k LCD displejom po debute OLED v tomto roku. Náš názor je ale taký, že ak raz začne Apple využívať OLED, bude technológiu využívať minimálne niekoľko rokov. Z finančného hľadiska sa mu totižto neoplatí každý jeden rok meniť technológiu displeja a na druhú stranu, ako by to asi vyzeralo v praxi však?

Nech už sa ti teda nápad s ohybnými LCD panelmi páči alebo nepáči, spomenúť by sme mali aj to, že Apple nie je ani zďaleka jediná spoločnosť, ktorá už s Japan Display podpísala dohodu na rok 2018.

Prečítajte si tiež  Vieme, kedy bude pravdepodobne dostupný iPhone 11 na Slovensku.

Nájdeme tu aj napríklad čínskeho gianta Huawei či iné firmy. Názov ďalších firiem sme sa ale nedozvedeli, pretože Japan Display pracuje maximálne diskrétne. Tak či onak, znie to zaujímavo, nemyslíš?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt flexibility display

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.