Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojich operačných systémoch, aby boli čo najrýchlejšie, najstabilnejšie a tiež najbezpečnejšie. Firma pred pár dňami vydala ďalší veľký update s označením iOS 17.2. Čakali sme naň mesiace, pretože priniesol niekoľko nových funkcií. Ako sa, ale ukázalo, zďaleka to nebolo všetko.

Portál 9to5mac teraz odhalil, prečo by si mal iOS 17.2 nainštalovať skutočne každý používateľ, ktorý vlastní podporované zariadenie. Tento update sa totiž zameriava na opravu a odstránenie desiatich závažných chýb, ktoré by vám mohli spôsobiť problémy a rovnako by ich útočník mohol zneužiť priamo proti vám.

Ešte predtým, ako sa ku jednotlivých chybám a opravám dostaneme, pozrime sa, ako si môžete iOS 17.2 nainštalovať aj vy. Na našom redakčnom iPhone 15 Pro Max má aktualizácia 1,49 GB (na iných modeloch sa to môže líšiť), pričom však odporúčame v zariadení ponechať aspoň 10 GB voľného miesta pre hladkú inštaláciu. Nezabudnite ho tiež zálohovať.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Pokiaľ nemáte aktivované automatické aktualizácie, ktoré prebiehajú počas noci, otvorte si na svojom iPhone Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > Aktualizovať.

Chyby, ktoré opravuje iOS 17.2 

Ako už býva zvykom, spoločnosť Apple ku tejto aktualizácii pridala aj špeciálnu pod-stránku na svojom webe, v ktorej sa venuje bezpečnostným zlyhaniam a ich opravám v novej softvérovej aktualizácii.

Nižšie si môžete pozrieť štyri najzávažnejšie dôvody, prečo sa oplatí inštalovať iOS 17.2 čo možno najrýchlejšie. Cez doterajšie aktualizácie vás iPhone mohol sledovať cez aplikáciu Nájsť a dokonca sa doň mohol dostať hacker cez chybu jadra:

  • Chyba aplikácie Nájsť – „aplikácia môže byť schopná čítať citlivé informácie o polohe
  • Chyba jadra  „aplikácia môže byť schopná uniknúť zo sandboxu
  • Chyba Safari – „je možné získať prístup k súkromným kartám prehliadania bez overenia
  • Chyba Siri – „útočník s fyzickým prístupom môže byť schopný použiť Siri na prístup k citlivým údajom používateľa

Apple vo svojej správe napokon spomína až 10 závažných bezpečnostných chýb, ktoré môžu byť hrozbou pre každého používateľa. Ak teda chcete zostať v maximálnom bezpečí, s updatom na iOS 17.2 radšej neváhajte.

Prečítajte si tiež  Apple bude kráľom 3 nm čipov. Firma si rezervovala šialené výrobné kapacity

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -