Rýchle nabíjanie je pre niekoho technológia, na ktorú sa veľmi tešil avšak na druhú stranu aj poriadne sklamanie, pretože sa ho dočká jedine za tých podmienok, ak si zakúpi ďalšie príslušenstvo originál od Apple. To ale môže byť finančne poriadne nákladné. Následujúce video ti ale prezradí ako moc sa oplatí do toho vlastne ísť!

Je to subjektívne

To či sa naozaj oplatí ísť do bezdrôtového nabíjanie alebo nie je tak trochu subjektívny názor a je to len o tom, ako moc peňazí chce človek za túto technológiu minúž. My osobne nemôžeme povedať, či sa to oplatí alebo nie. Na druhú stranu ale môžeme odporúčať aspoň smer, ktorým by sa mal človek pri rozhodovaní vlastne vyberať. Náš verdikt je v podstate jednoduchý.

- Reklama -

Ak máš doma akýkoľvek adaptér na USB-C pre MacBook, určite sa oplatí vyskúšať zakúpiť druhý kábel USB-C pre Lightning. Telefón sa vďaka tomu bude nabíjať podstatne rýchlejšie, no je otázne, či sa oplatí podobný krok v prípade, že nemáš doma žiaden adaptér pre MacBook. Existuje ale aj zlatá stredná cesta, pomocou ktorej sa dajú ušetriť peniaze. Stačí ak použiješ výkonnejšiu nabíjačku z iPadu, ktorá vedela robiť zázraky aj so staršími iPhonmi a celý proces nabíjania razantne zrýchliš. Pokiaľ ale nechceš do toho investovať prípadne nemáš doma takéto príslušenstvo, rýchlosť nabíjania pomocou klasického Lightning kábla bude tiež rozumná voľba, minimálne ak si na to zvyknutý.

Na záver jedno upozornenie, ktoré je síce asi logické ale mnoho ľudí o tom ani nevie. Bezdrôtová nabíjačka proces nabíjania určite nerýchly ale podstatne spomalí. Výsledok je ale lepší čo sa komfortu týka. Preto sa ju odporúča používať jedine v aute alebo kancelári na stole, kde leží telefón aj niekoľko hodín a zavadzajú tu všetky prebytočné káble.

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here