Hovorilo sa o tom ešte minulý rok, dnes je to už oficiálne. Bývalý generálny riaditeľ televízie HBO, Richard Plepler podpísal zmluvu so spoločnosťou Apple. Bude pracovať na obsahu pre službu Apple TV+. Informoval o tom dnes denník The New York Times.

Bývalý riaditeľ HBO bude pracovať na službe Apple TV+.

Ako sa ukazuje, jablková spoločnosť buduje svoju novú streamovaciu platformu naozaj vo veľkom. Hoci bola na začiatku dosť „chudobná“ dnes v nej nájdeme už pomerne dosť kvalitného obsahu. Ten bude postupne pribúdať stále vo väčšej miere. Aj keď v súčasnosti možno ešte nestojí ani za 4,99€ mesačne, pre majiteľov nových iPhonov je na rok zadarmo. To považujeme za kompenzácie toho, ako málo filmov, seriálov či relácii v službe zatiaľ nachádzame.

Na Apple TV+ pracujú už teraz veľmi známe mená z filmárskeho priemyslu. Jedným z nich bude po novom aj Richard Plepler, ktorý pracoval 27 rokov v televízii HBO. Okrem iného aj na pozícii generálneho riaditeľa (od roku 2013). Jeho odchod prišiel vo februári 2019.

Dnes, v januári 2020 začína pracovať pre spoločnosť Apple, vrámci svojej novej firmy, Eden Productions. Je už oficiálne známe, že podpísal zmluvu, ktorá ho zaväzuje vyrábať televízne relácie, dokumenty, seriály či filmy po dobu 5 rokov.

HBO GO bude zdražovať. Vyššiu cenu ale skoro ani nespozorujete...
Richard Plepler pracoval pre HBO 27 rokov – svetapple.sk

Plepler je spokojný s ponukou od Apple

Samotný Plepler je určite so svojou novou úlohou spokojný. Už počas minuloročných správ o jeho spolupráci so jablkovou spoločnosťou oznámil, že sa do televízie nechce vrátiť ako výkonný pracovník. Na miesto toho mal v pláne pracovať na nových produktoch skôr ako producent.

Nie je to jediná firma alebo osobnosť, s ktorou Apple pdopísalo v poslednom období zmluvu. Treba spomenúť napríklad A24, Imagine Documentary či Oprah Winfrey. Čo sa týka producentov a režisérov, firma získala mená ako Jason Katims, Alfonso Cuaron a Justin Lin. V budúcnosti sa máme teda môžeme tešiť v Apple TV+ na veľké množstvo zábavy. Čo si o službe myslíte teraz?

Bývalý generálny riaditeľ HBO bude tvoriť Apple TV+
Bývalý riaditeľ HBO bude pracovať na službe Apple TV+ – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Video: iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max sa ukazujú v prvých recenziách. Čo na nich hovoria testeri?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.