Hoci sa v Cupertine snažia vyvinúť čo najodolnejšie sklíčka, náhoda je blbec. Občas nám telefón spadne na zem tak nešťastne, že ho nezachráni ani obal. Na následujúcom videu si môžete pozrieť opravu iPhonu 11, ktorý vyzerá byť úplne na odpis. Šikovné ruky ho však dajú dokopy behom niekoľkých hodín.

Oprava iPhonu 11

Pokiaľ sa vám už podarilo rozbiť displej na iPhone, pravdepodobne viete, že to nie je lacná oprava. To isté platí aj o zadnom sklenenom tele zariadenia. Dnes sa môžete pozrieť na iPhone 11, ktorého majiteľovi sa podarilo poškodiť obidve naraz. Aby toho nebolo málo, nezničil len sklo na displeji ale aj samotnú LCD jednotku. Tá sa pri prvotnom spustení správala, ako by bol problém priamo v základne doske. Napokon sa to nepotvrdilo.

Šikovný autor videa telefón v prvom rade rozobral. Našťastie nemusel vybrať všetky komponenty tak, ako pri starších generáciách (keď sa menil celý housing). iPhone 11 prináša možnosť výmeny len zadného sklíčka. Tá je síce trochu komplikovaná, no zároveň určite jednoduchšia, ako predtým.

Na záver sa podarilo zachovať aj pôvodné Face ID. Zvyčajne po výmene displeja tento komponent prestane fungovať. Autor ho však prehodil a tak je skenovanie tváre úplne bezproblémové. Hoci na konci telefón nevyzerá „ako nový“ a stratil vodeodolnosť, stále sa dá používať. Za 290$ (cca 270€) sa to teda určite oplatilo. Aký iPhone ste rozbili vy a koľko vás stála oprava? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Tesla si vypýtala 16 000$ za opravu. On vymenil drobný diel za pár stoviek
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.