Už dávnejšie sa vo veľkom špekulovalo o tom, že Apple s príchodom nového 12,9″ iPadu prinesie aj nový hybridný operačný systém, ktorý bude fungovať ako mix iOS a OS X. Po čase sa z tejto teórie už tak akosi upustilo, avšak ako sa začína zdať, objavila sa novinka, ktorá by mohla túto teóriu opäť trošku „zreálniť“. Apple v Európe získalo ochrannú známku pre OS X El Capitan, ktorá obsahuje aj tablety!

OS X El Capitan

Spoločnosť Apple v dnešných dňoch získala ochrannú známku na OS X El Capitan, v spojení s tabletmi v Európe. Mohlo by to teda znamenať, že dávnejšie špekulácie o tom, že spoločnosť uvedie tento operačný systém aj pre svoje tablety, iPady, alebo minimálne pre ten najväčší, ktorý by mala chystať a jeho uhlopriečka by mala byť vyše 12″, sa stanú predsa len realitou. OS X je síce operačný systém vyrobený výhradne pre Mac, ale v prípade, že by Apple vyriešilo niekoľko zásadných problémov, mohol by byť úplne bez problémov používaný aj na iPade.

- Reklama -
El Capitan by mohol v budúcnosti bežať aj na iPade! - svetapple.sk
El Capitan by mohol v budúcnosti bežať aj na iPade! – svetapple.sk

Pokiaľ sa totiž pozrieme už na iOS 9, tak tento operačný systém ponúka naozaj veľké množstvo rozšírených možností, ktoré nepochybne prebral po OS X, ako napríklad prepínanie aplikácii a podobne. Samozrejme, iPad nie je dostatočne prispôsobený na to, aby na ňom mohol bežať OS X, avšak ak by Apple vymyslelo svoju alternatívu, mohlo by to celé naozaj dokonalo fungovať. Napadá nás napríklad varianta, že na iPade by fungoval klasický iOS avšak po pripojený špeciálnej klávesnice, ktorá by ponúkala aj Force Touch TrackPad, by sa z neho rázom stal hybridný MacBook.

Nový iPad by tým pádom mal vyššie tržby nielen na samotnom zariadení ale, aj na príslušenstve, ktoré by bolo nutné dokúpiť samostatne. Spomeňme napríklad Stylus, ktorý by sa tu mal taktiež objaviť ako príslušenstvo. Vybavenie tabletu by mohlo byť samozrejme prvotriedne a tak by sme tu mali rátať napríklad s USB-C, Force Touch či Apple A9X. Uvidíme samozrejme, ako sa celá situácia vyvinie a či nám Apple naozaj predstaví spomínané zariadenie, avšak, pokiaľ sa to predsa len podarí, budeme veľmi radi.

Apple by mohlo OS X preniesť aj na svoj iPad - svetapple.sk
Apple by mohlo OS X preniesť aj na svoj iPad – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.