Určite poznáš ten pocit, keď si chceš v zime otvoriť nejakú aplikáciu, no žiaľ kvôli rukaviciam to nejde, pretože vlákna nie sú vodivé ako ľudská koža. Pravda, dá sa to vyriešiť špeciálnymi rukavicami, ktorých vlákna sú  prispôsobené pre tento účel a ponúkajú rovnakú vodivosť ako má koža. Apple ale tento problém chce zdá sa, vyriešiť ináč a v budúcnosti bude možno jedno, aké rukavice máš, fungovať by mohli všetky!

Nový patent

Spoločnosť Apple získala úplne nový patent, ktorý jej v budúcnosti možno pomôže s funkčnosťou iOS zariadení v zime. Častokrát počas tohto studeného ročného obdobia totiž svoje ruky hrejeme pomocou rukavíc, no žiaľ práve toto je problém pre kapacitné displeje, ktoré sa dajú ovládať len pomocou vodivého materiálu, akým je napríklad koža. Niektoré rukavice sú vyrobené zo špeciálnych vodivých vlákien, ale Apple má lepší nápad. Spoločnosť s nahryznutým jablkom v logu chce totiž prispôsobiť detekčné podmienky displeja tak, aby reagoval aj vtedy, pokiaľ sa ho človek dotkne rukavicou, obväzom či náplasťou.

- Reklama -

Je to skvelá informácia nielen pre tých, ktorí holdujú zimným športom a už teraz sa nevedia dočkať ako v budúcnosti možno začnú svoju lyžiarsku sezónu práve dotykmi na displej v rukaviciach, ale aj pre tých, ktorých zamestnanie vyžaduje neustále používanie rukavíc a zároveň manipuláciu so smartfónom. Samozrejme nič nie je isté, Apple má veľa patentov, ktoré nikdy nevyužilo ale tento patrí medzi tie reálnejšie!

zdroj: appadvice.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here