Apple už o niekoľko mesiacov predstaví nové verzie svojich jablkových systémov počas konferencie WWDC, ktorá sa uskutoční 5. júna. Najväčšiu pozornosť si s určitosťou uchmatne iOS 17, ktorý prinesie hromadu noviniek.

Systém by mal byť celkovo zameraný na zlepšenia výkonu a stability, pričom by medzi zmenami nemala chýbať aktualizácia pre prvky ovládacieho centra. Na tento scenár v posledných mesiacoch poukazovali aj mnohé analytické odhady a koncepty.

Ovládacie centrum sa dočká updatu

Bližšie informácie zatiaľ samozrejme nie sú dostupné, no podľa všetkého pôjde o väčší redizajn. Ovládacie centrum bolo predstavené ešte v roku 2013 v rámci systému iOS 7.

Menu poskytuje používateľom iPhonu rýchly prístup k ovládacím prvkom ako Wi-Fi, Bluetooth, jas displeja alebo ovládanie hlasitosti.

Od dôb aktualizácie iOS 11 (2017) však tento prvok vyzerá viac-menej rovnako a preto je čas na zmenu jeho funkčnosti. Jablková spoločnosť zrejme prinesie okrem vizuálnych zmien aj niekoľko úprav v rámci používateľského rozhrania a možností, ako si ovládacie centrum prispôsobiť.

iOS 17 zaujme bezkonkurenčnou podporou

Nový iOS 17 má byť podľa najnovšieho úniku kompatibilný so všetkými iPhonmi, ktoré sú schopné používať iOS 16. Spoločnosť Apple sa vraj na poslednú chvíľu rozhodla upraviť zoznam podpory.

Prečítajte si tiež  Dočkáme sa predstavenia Apple Headsetu na WWDC? Známy analytik má jasnú odpoveď

Podľa príspevkov niekoľkých leakerov budú všetky iPhony, ktoré podporujú iOS 16, podporovať aj novú verziu operačného systému. Stiahnuť by sa tak mal dať aj na iPhone X, ktorý je poháňaný procesorom A11.

iOS 17
Zdroj: Parker Ortolani

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -