Ako iste vieš, batéria je téma č.1 čo sa smartfónov týka už niekoľko pekných rokov. Jej kapacita je poväčšine nedostatočná a nabíjanie veľmi dlhé. Teda minimálne pre Apple, ktoré v tomto smere poriadne zaostáva. Tak či onak, ani konkurencia sa neuberá iným trendom, len má trošíčku vyspelejšiu technológiu nabíjania. Problém je v tom, že telefóny sú stále tenšie a tenšie, no z baterky tým poväčšine len a len ubúda a nám iPhone vydrží stále menej. Ako to bude pokračovať?

Trend s malou baterkou a tenkým smartfónom

Súčasná doba je taká všelijaká a fungujú tu veci, ktoré sa navzájom absolútne vylučujú. Naše smartfóny, ktoré denne používame, musia mať jednoducho nádherný dizajn, až potom je na rade batéria, ktorej kapacita je každým rokom menšia a menšia, prípadne rovnaká pri menšom tele, čím však nič nezískame.

Problém je ale v tom, že hoci už existujú aj iné zdroje nabíjania, ktoré by mohli udržať naše smartfóny pri živote počas maximálneho vyťaženia, stále ich nepoznáme dosť dobre na to, aby sme ich mohli použiť. Výrobcovia teda začali hľadať riešenie a veľa z nich ho aj našlo, Apple ešte nie.

Keď už teda nemôže mať väčšiu kapacitu samotný adaptér, inžinieri vymysleli spôsob, ako ho rýchlejšie nabiť na čo najvyššiu kapacitu tak, aby sa dal smartfón bezproblémovo používať s malou pauzičkou a nie 2 a pol hodinovým nabíjaním, ako je to v prípade posledného iPhonu 7 Plus.

Napríklad taký Samsung už pomerne dlho ponúka aj technológiu rýchleho nabíjania. Tá dokáže nabiť baterku na určitú kapacitu (napríklad 80% za malý časový úsek, napr. 30-40 minút). Takéto nabíjanie ale zabezpečí niekoľko hodín používania a presne to je cieľom.

Apple by malo s podobnou technológiou prísť už tento rok a nielen pre nový iPhone 8, ktorý by mal byť sám o sebe obrovskou revolúciou. Mali by sme sa jej dočkať aj vo vylepšenom minuloročnom modeli, iPhone 7S, ktorý je tiež na programe. Uvidíme teda, aký bude výsledok. Zaujíma nás ale aj tvoj názor na menšiu baterku na úkor dizajn. Vyjadri sa nám preto v komentároch na túto tému 🙂

iPhone - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here