Veľmi podobné telefóny. Kúpu drahšieho iPhonu 12 Pro zvážte.

Petr Mára je jeden z najlepších recenzentov Apple produktov v rámci československej komunity. V poslednom videu sa pozrel na iPhone 12 a iPhone 12 Pro.

Obe 6,1″ verzie zdieľajú totožnú platformu a takmer rovnaký displej. Hlavné odlišnosti sa týkajú fotoaparátov, operačnej pamäte RAM a niekoľkých ďalších detailov.

Autorizovaný predajca m:zone, ktorý spustí predobjednávky už v tento piatok (6.11) uvádza pri lacnejšom 64GB iPhone 12 (6,1″) sumu 899€. Pri výbere drahšieho „Pro“ modelu (s úložiskom 128GB) zaplatíte 1149€. Rozdiel 250€ nie je zanedbateľný a špeciálne to hovoríme vo chvíli, keď sú tieto telefóny tak podobné.

Základná verzia má k dispozícii kvalitný OLED panel s vysokým rozlíšením, čím sa zbavila kritizovaného LCD displeja z iPhonu 11. Tak isto môžete využívať výkonný čip A14 Bionic so 4GB RAM a niekde v zahraničí tiež podporovanú 5G sieť.

iPhone 12 Pro prichádza so 6GB RAM a lepšími fotoaparátmi + LiDAR skenerom. Všetko je to síce super, no opýtajte sa sami seba ako často plánujete využívať tieto technológie.

Pokiaľ nie ste vysloveným profesionálom, pravdepodobne je pre vás drahšia verzia zbytočná. Vybrať si ale musíte sami. Pozrite si 25 minútové video, ktoré vám pomôže. Do komentára napíšte, ako ste sa rozhodli.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 nebude mať v balení slúchadlá. Apple chce zvýšiť predaje AirPods.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.