Spoločnosť Apple už vo veľkom chystá tohtoročnú vlajkovú loď, iPhone 12. Nový model príde v 4 verziách, z ktorých 2 poskytnú LiDAR (z iPadu Pro 2020). Doposiaľ sme iba tipovali, ako bude tento skener vyzerať v jablkovom smartfóne. Vďaka dnešnému úniku môžeme dizajn mierne upresniť.

iPhone 12 odhalený zo zadnej strany. Takto bude vyzerať.

Na internete sa občas objavia veci, ktoré nám ukazujú niečo, čo malo ostať ešte pár mesiacov tajné. Samozrejme vždy je tu riziko, že sa jedná o falošný únik. Na druhej strane to ale v tomto prípade vôbec nič nenaznačuje. Podľa všetkého sa naozaj pozeráme na zadnú stranu iPhonu 12 Pro, ktorá by mala vyzerať tak ako na obrázku nižšie.

Nový iPhone teda prinesie 3 šošovky fotoaparátu tak, ako jeho predošlá generácia. Nastanú tu ale určité zmeny. Samotné fotoaparáty, respektíve ich určenie, ostane rovnaké. Pôjde o širokouhlý objektív, ultraširokouhlý objektív a nakoniec teleobjektív. Zmenia sa však technické parametre.

iPhone 12 odhalený zo zadnej strany. Takto bude vyzerať.
iPhone 12 odhalený zo zadnej strany. Takto bude vyzerať.

Špekuluje sa o tom, že Apple v prípade širokouhlého objektívu poskytne až 64 Mpx čip! Čo sa týka ultraširokouhlého objektívu, tu žiadne veľké zmeny neočakávame, maximálne detaily. V prípade teleobjektívu by to mohol byť 5x optický zoom. V takejto situácii sa bavíme o rozlíšení na úrovni 24 Mpx!

Zariadenie by malo okrem iného priniesť aj revolučnú optickú stabilizáciu senzorov, no a v neposlednom rade LiDAR skener pre rozšírenú realitu. Zaber nižšie ukazuje rozloženie, ktoré sme koniec koncov celkom dobre tipovali v našich renderoch. Tie len nedávno obleteli svet. Jediný rozdiel oproti iPadu Pro je tu ten, že samotný skener je podstatne väčší. Ťažko povedať, či je to kvôli dizajnu alebo použitiu sofistikovanejšej technológie. To ukáže až čas. Každopádne, ak by bol iPhone 12 takýto zo zadu, no a takýto zase spredu, bola by to príjemná revolúcia!

iPhone 12 odhalený zo zadnej strany. Takto bude vyzerať.
iPhone 12 odhalený zo zadnej strany. Takto bude vyzerať.
iPhone 12 Pro Lidar scanner
Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple zaplatí vývojárom 100 miliónov dolárov v rámci vyrovnania
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.