Asi každý jeden človek na tejto planéte, ktorý niekedy držal v ruke ovládač od PlayStation, poprípade inej hracej konzoly alebo počítača asi chápe, prečo sa tak tešíme. Sony nám oznámilo, že sa sústredí na prenos konzolových hier na omnoho kompaktnejšie platformy, ktorými sú naše iPhony či iPady, poprípade pre fanúšikov konkurencie, aj na Android. Táto informácia nás doslova a do písmena potešila a zlepšila nám deň, potom sme sa samozrejme museli dočkať “ale”.

PlayStation tituly vraj prídu na iOS a Android, môžeme oslavovať?

Sony dnes mnohým hráčom po celej planéte spríjemnila deň, nakoľko oznámila, že jej nová divízia ForwardWorks pracuje na tom, aby sme mali naše obľúbené hry z PlayStation dostupné aj na iOS či Androide. Môžeme teda očakávať, že už onedlho tie najznámejšie tituly budeme hrať aj na obrazovkách našich smartfónov, čo nás naozaj veľmi teší.

- Reklama -

Veď si len spomeň na naš starší článok o dobe “mobilnej hernej“, kde sme popisovali smerovanie súčasných počítačových hier a ako rátame s tým, že súčasné konzoly či počítače nebudú v budúcnosti tým, na čom budeme spúšťať naše obľúbené graficky náročné tituly. Budú to naše smartfóny. Táto doba postupne prichádza a ukazuje sa, že takmer všetko čo sme v článku popísali sa pomaly ale isto stáva realitou.

Problém je ale v tom, že si budeme musieť dozaista ešte dlhšiu dobu počkať. V prvom rade hry nebudú vyvíjané raketovou rýchlosťou a tak je dosť možné, že príchod prvého titulu bude datovaný niekedy v polke či dokonca až na konci roka 2016. Len tak mimochodom štúdio ForwardWorks oficiálne začína už 1. apríla (a nie je to žart). Druhý problém je potom v tom, že Sony oznámilo aj informáciu, ktorú sme asi radšej nechceli počuť.

PlayStation - svetapple.sk

Táto informácia hovorí o tom, že sa v tomto prípade bude minimálne zo začiatku sústrediť na hráčov v Japonsku a v Ázií čo nám nedáva istotu, že hry prídu v kratšom časovom horizonte aj do inej časti sveta ako napríklad Európa, Austrália či USA. Navyše nezabúdajme na to, o aké hry zrejme v Ázijských krajinách ide. Tu “nefičia” klasické tituly ako u nás!

Každopádne, aj keď sa to okamžite netýka nás, myslíme si, že si Sony veľmi rýchlo uvedomí, že obrovský záujem o takéto hranie je viditeľný aj z krajín zvyšku planéty a veľmi rýchlo začne vyvíjať alebo skôr prerábať tituly tak, aby sa dali hrať na našich smartfónoch u nás v Európe či napríklad v Amerike, kde je o niečo podobné tiež veľký záujem. Čo si myslíš, má takéto smerovanie zmysel?

PlayStation - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.