Nové iPhony 15 sú v predaji už niekoľko dní čo znamená, že na povrch vychádzajú nové zistenia nie len od recenzentov, ale aj od klasických používateľov. Zaujímavosťou je, že jablkové smartfóny novej generácie fungujú s ethernetovým káblom.

Ako Apple uvádza vo svojom dokumente podpory, ktorý bol vydaný po predstavení modelového radu iPhone 15, zariadenie sa skutočne dokáže pripojiť na internet pomocou fyzického kábla. Hoci ide o takpovediac bizarnú skutočnosť, niekomu sa to môže v určitých situáciách hodiť. Platí to najmä pre profesionálnych používateľov.

Prostredníctvom ethernetového kábla a redukcie na USB-C dosiahnete vyššiu rýchlosť sťahovania ako v prípade klasického pripojenia na Wi-Fi. To môžete využiť napríklad pri sťahovaní veľkých súborov z webu alebo cloudového úložiska do svojho zariadenia.

iPhone 15 pro ethernet
Zdroj: MacRumors

Keď sa iPhone pripojí k ethernetovému káblu, v aplikácii Nastavenia sa následne zobrazí ponuka Ethernet, ktorá inak nie je viditeľná. Tu môžete nájsť informácie o IP adrese a iné dôležité údaje týkajúce sa siete, ku ktorej ste pripojení.

Toto je len jeden z mnohých spôsobov, ako využiť port USB-C na iPhonoch 15. Musíme však dodať, že sa nejedná o žiadnu novinku. Touto funkciou totiž disponovali aj staršie iPhony s konektorom Lightning.

iPhone 15 pro ethernet
Zdroj: MacRumors

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 / 15 Pro trpí nepríjemným problémom. Stretnúť sa s ním môže úplne každý a takto ho vyriešite

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -