Nové iPhony si získali vo svete popularitu najmä kvôli svojim väčším displejom. Po prvých dvoch mesiacoch predaja hodnotí aj samotná Jablková spoločnosť, že najnovšie zariadenia sa mimoriadne podarili, keďže ešte stále nie sú všade dostupné, a tak na ne niektorí používatelia musia čakať.

Presne čísla

Ako sme už zvyknutý z ohlasovania finančných výsledkov Jablkovej spoločnosti aj po iné roky, nikdy neuvádza konkrétny úspech jednotlivého modelu ale celej kategórie produktov. Nikdy sa teda nemôže dozvedieť presne čísla predaných zariadení. Existuje však množstvo analytických spoločností, ktoré to na základe výskumu zistiť dokážu a my sme získali ozaj zaujímave čísla.

applestorenyc1
I nové iPhony bol tento rok enormný záujem! – svetapple.sk

Pomer predaných kusov je 3:1 v prospech iPhonu 6!

Steve Milunovich z UBS si na predajné čísla ozaj posvietil a zistil zaujímavé fakty. Menší z dvojice iPhonov je totiž medzi používateľmi populárnejší, ako verzia „Plus“. Dokopy totiž robia jeho predaje 68%. iPhone 6 Plus sa však určite nedá označiť za neúspešný model. Predaje tohto phabletu sa pohybujú medzi 23-24%. Pýtate sa, kďe zmizlo zvyšných 8-9%? Nebojte s,a nevyparili sa. Tie totiž predstavujú predaje starších zariadení, iPhonu 5C a iPhonu 5S. Tie sú aj v dnešnej dobe relatívne populárne. Apple zaznamenalo nárast predaja nových zariadení. Kým minulý rok bolo predaných približne 84% nových iPhonov za prvých 30 dní, tento rok to bolo až 91%!

iphone_6_plus_display_apps
Menší z dvojice iPhonov sa teší väčšej obľube! – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.