Spoločnosť Apple sa v roku 2023 rozhodla pre zmenu, ktorá bola na jednej strane odvážna a na strane druhej celkom logická. V iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max totiž raz a navždy odstránila prepínač tichého režimu, aby ho mohla nahradiť univerzálnejším akčným tlačidlom. To môže fungovať úplne rovnako, ako doteraz na stíšenie zvuku, no používatelia si tu vedia nastaviť aj úplne iné funkcie, ktoré možno potrebujú o niečo viac.

A aj keď je to vynikajúci nápad, ktorý sa medzi zákazníkmi stretáva poväčšine s pozitívnymi ohlasmi, predsa tu zostáva pomerne veľký priestor na zlepšenie, ktorý chce Apple v roku 2024 pri budúcom iPhone 16 a iPhone 16 Pro naplno využiť. V prvom rade je to spôsob, akým samotné Akčné tlačidlo funguje. Ide totiž o stláčateľný hardvérový komponent, čo by sa malo zmeniť.

Na budúci rok by sme tu mali mať len vystúpenú dotykovú plochu s haptickou spätnou väzbou podobne, ako to poznáme pri Trackpade v MacBookoch.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Akonáhle sa dotknete prstom daného miesta, vďaka špeciálnym motorčekom a vibrácii budete mať pocit, že ste tlačidlo skutočne stlačili. Pravda je však taká, že je to výsledok dokonalo načasovaného TapTic Enginu.

Action Button pre iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Hoci sa môže niekomu zdať tento nápad kontroverzný, v skutočnosti to dáva zmysel. Niektorí používatelia sa totiž sťažujú, že sa im Akčné tlačidlo nechcete zapína, keď majú svoj iPhone napríklad vo vrecku.

Apple na to síce priniesol opravu v iOS 17.1, no aj tak môže naďalej dochádzať ku nechceným stlačeniam. Pokiaľ by bolo tlačidlo dotykové a kapacitné, tento problém by sa možno oveľa viac eliminoval. Apple to už koniec koncov údajne testuje a výsledky sú podľa úniku vynikajúce.

Dotykový Action Button by mohol mať rozšírené funkcie 

iPhone 15 Pro Action Button
Zdroj: Unsplash / Samuel Angor

Samotné tlačidlo by navyše mohlo reagovať aj na intenzitu, alebo dĺžku stlačenia, vďaka čomu by ste si doň mohli vložiť viacero funkcií.

Pri slabom a krátkom stlačení by sa napríklad zapol LED blesk a pri dlhom a silnejšom stlačení by ste spustili tichý režim. Toto súčasnej verzii Action Button chýba ako soľ-

Takisto by Apple mohol odomknúť Action Button aj pre vývojárov tretích strán. Práve to dnes jeho potenciál tak trochu zabíja. Nechajme sa prekvapiť, ako to vo finále dopadne. Technologický gigant z Cupertina určite sám vie, čo je pre jeho zákazníkov najlepšie…

Prečítajte si tiež  Apple uzatvára jeden z najdlhších súdnych sporov kvôli iOS

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -