Apple už pred rokmi predstavilo funkciu Find my iPhone, ktorá sa postupne premenovala v iOS 13 len na „Find my“. Funguje totiž pre všetky zariadenia z rodiny jablkovej spoločnosti. Dnes sa objavila infomácia o tom, že appka pomohla policajtom v pátraní po 2 zlodejoch, ktorí unikali na ukradnutom aute.

Pomocou aplikácie „Find my“ naháňali v Melbourne dvoch kriminálnikov.

Australské mesto Melbourne zažívalo napínavé chvíle počas minulého týždňa, keď v ňom prebiehala dvojhodinová automobilová naháňačka. Informoval o tom Sydney Morning Herald. Policajti pri nej sledovali 2 mužov, ktorí unikali na ukradnutom vozidle.

- Reklama -

Jednalo sa o 29 ročného Vaatoa Changa a 36 ročného Jonasa Montealegrea. Zo začiatku boli stíhaní vrtuľníkom, neskôr k tejto činnosti poslúžil iPad. Zariadenie mal majiteľ ukradnutého vozidla vo vnútri v čase, kedy sa ho spolu s ním neprávom zmocnili zlodeji. O jeho prítomnosti samozrejme nevedeli.

Majiteľ auta konal rýchlo a aplikáciu „Find my“ poskytol polícii, ktorá vďaka nej dokázala pomerne jednoducho sledovať pohyb osôb. Celá táto naháňačka trvala približne dve hodiny, no nedopadla práve najlepšie.

Pomocou aplikácie "Find my" naháňali v Melbourne dvoch kriminálnikov.
Takto vyzerala naháňačka z vrtuľníka – svetapple.sk

Vaatoa a Jonas utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom po tom, ako v rýchlosti približne 100 km/h nabúrali do kamiónu, ktorý prechádzal cez križovatku. Náraz bol v tomto prípade tak silný, že celý príves posunulo o niekoľko metrov a následne ho prevalilo na stanu.

Tak či onak je zaujímavé, akým spôsobom polícia v tomto prípade postupovala. Ak napríklad so zlodejmi stratila vizuálny kontakt, stále mala v rukách mobilnú aplikáciou, ktorá ju na nich okamžite naviedla.

iPhone alebo iPad si dnes v aute zabudne kde kto (určite sa to už stalo každému z vás). Hoci by sme podobné výrobky práve kvôli krádeži vo vozidle nechávať nemali, ak na to občas zabudneme, môže to byť dokonca aj užitočné. V tomto prípade to ale bolo jedno, pretože ukradnuté vozidlo skončilo na totálku…

Pomocou aplikácie "Find my" naháňali v Melbourne dvoch kriminálnikov.
Pomocou aplikácie „Find my“ naháňali v Melbourne dvoch kriminálnikov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.