Spoločnosť Apple už pred rokmi do iOS pridala funkciu „Find my iPhone“. Vo svete je veľmi obľúbená a vďaka nej boli zachránené tisíce či možno milióny zariadení. Niekedy ich používatelia stratia, inokedy im ich zase ukradnú. V tomto prípade bolo ale ukradnuté auto, v ktorom sa nachádzal iPhone. Žena mohla sledovať zlodejov.

Žene ukradli auto, pomocou Find my iPhone sledovala zlodejov.

Len 19-ročná Victoria O’Connor z Iowy v USA dnes pre KCCI Des Moines informovala o tom, ako mohla sledovať svoje ukradnuté auto vďaka funkcii Find my iPhone. Informoval o tom portál 9to5mac.

Auto bolo ukradnuté ešte v pondelok večer. Nechala si v ňom pri tom aj svoje iOS zariadenie. V niektorých prípadoch by bola chyba, nechávať si telefón v aute ale v tomto prípade to mohlo pomôcť.

Majiteľka sa pomerne rýchlo zmobilizovala a pomocou druhého iPhonu mohla skontrolovať, kde sa jej zariadenie s vozidlom aktuálne nachádza. Pre 19 ročnú Victoriu bolo auto nevyhnutnou súčasťou života. Ešte v septembri 2019 jej dom zničil požiar a tak v danom vozidle v podstate žila. Mala tu všetky svoje veci.

Do pátrania bola zapojená aj polícia. Zlodeji si ale iPhone veľmi rýchlo všimli a rovno ho vypli. Po tom už sledovanie možné nebolo. Victoria mala pravdepodobne staršiu verziu iOS, ktorá jej neumožňovala hľadanie aj v prípade, že je telefón offline. Tým sa teda pátracia akcia skomplikovala. Zlodeji našťastie aj tak urobili chybu, keď vypnutý iPhone v utorok zapli.

Políciu táto chyba zaviedla až pred miestnu bytovku, v ktorej sa zariadenie pravdepodobne stále nachádza. Vyšetrovateľ intenzívne pracuje na tom aby sa mu k páchateľom podarilo dostať. Policajný náčelník ocenil technológiu od spoločnosti Apple. Ako sa ale ukazuje, nič nie je 100%. Uvidíme, či príbeh skončí pozitívne alebo nie. Ak áno, bolby to pre Apple veľmi dobré PR, čo poviete?

Žene ukradli auto, pomocou Find my iPhone sledovala zlodejov.
Žene ukradli auto, pomocou Find my iPhone sledovala zlodejov.
Prečítajte si tiež  Apple môže už zajtra vydať pozvánky na iPhone 13 a Apple Watch Series 7 event!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here