V poslednej dobe sa hovorí, že Apple predstaví okrem 4,7″ displeja aj 5,5″. Ako by však vyzeral takýto iPhone v porovnaním s menším 4,7″?

Veľkosť

Celkové zariadenie by malo byť väčšie. Pre porovnanie, zhruba rovnaké ako v prípade Galaxy S oproti Galaxy Note. Určite mi dáte za pravdu, že 4″ sú hranica pre pohodlné ovládanie zariadenia jednou rukou. Avšak v  prípade, že displej iPhonu výraznejšie narastie (aspoň na 4,7″), zvýši sa tým aj životnosť batérie. Určite by som si teda na väčší displej zvykol minimálne za cenu baterky, vďaka ktorej by sme mohli používať zariadenie o niekoľko hodín dlhšie. Pekným príkladom je aj samotný iPad, ktorého telo je omnoho rozsiahlejšie ako telo iPhonu a výdrž batérie je niekoľkonásobne väčšia.

sonny
5,5″ a 4,7″ verzie na fotkách vedľa seba – svetapple.sk

Dosť bolo makiet so 4,7″ displejom!

Veľký ošiaľ, o ktorý sa postaralo kvantum makiet, vznikol na základe niekoľkých únikov priamo z továrne Foxcon. Samotné zábery však vôbec nemuseli byť pravé, a tak je možné, že nový iPhone bude vyzerať úplne ináč ako máme na fotkách možnosť vidieť. Doterajšie makety však mali len 4,7″ displej. Dnes vám prinášame niekoľko fotografií, na ktorých môžete vidieť porovnanie údajných makiet iPhonu 6! Na prvý pohľad je jasné, že s väčším displejom príde aj výrazne väčšie telo. Pokiaľ Apple takýto model plánuje, môže to znamenať, že okrem 5,5″ uhlopriečky telefón ponúkne aj o niečo výkonnejší čip (v tomto prípade asi Apple A8X), teda niečo podobné ako mal prvý predstavený iPad s retina displejom (vtedy niesol čip názov Apple A6X). Takýto model by mal cenovo narásť zhruba o 100 USD, teda základná cena by mohla štartovať na približne 750USD (550€). Hovorí sa aj o tom, že tento iPhone ponesie názov Air.

Všetkého sa však dočkáme až v septembri, kedy by malo Apple nový/é iPhone/y predstaviť. Preto treba zostať trpezlivý a čakať na jednu z najdôležitejších udalostí roka pre každého pravého Apple fanúšika!

559to5
Na fotkách iPhone s 5,5″ displejom zo serveru 9to5mac.com
9to553
Na fotkách iPhone s 5,5″ displejom zo serveru 9to5mac.com
9to552
Na fotkách iPhone s 5,5″ displejom zo serveru 9to5mac.com

zdroj:9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.