Apple sa môže chváliť, že jednou zo zásadných súčastí jeho smartfónov je každým jedným rokom lepšia a lepšia šošovka fotoaparátu. Kým doteraz sa spoločnosť počas posledných rokov držala výhradne rozlíšenia 8Mpx, po novom ponúkla megapixelov až 12, čím zásadne vylepšila kvalitu a ostrosť snímkov pri zoome. Taktiež sa však vylepšili ďalšie vlastnosti, ako napríklad farby. 

Test

Lisa Bettany, ktorá je okrem iného aj spoluautorkou aplikácie Camera+ urobila jednoduchý test, vďaka ktorému nám priblížila, aký progres za posledných 9 rokov iPhone so svojim vývojom po stránke fotoaparátu urobil. Práve preto zobrala do ruky všetky zariadenia od toho prvého, ktorý ponúkal len 2Mpx a nafotila jednu fotku. Výsledok si môžeš pozrieť tu. Tiež ťa presvedčí aj o tom,že iPhone jednoducho dokáže vytvárať nádherné zábery už dlhé roky, aj keď je pravda, že Apple začalo riešiť fotoaparát podstatne vážnejšie až pri modeloch iPhone 3GS/iPhone 4.

- Reklama -

iPhone-Comparison-Download (10)
iPhone-Comparison-Download (9)iPhone-Comparison-Download (8)iPhone-Comparison-Download (7)iPhone-Comparison-Download (6)iPhone-Comparison-Download (5)iPhone-Comparison-Download (4)iPhone-Comparison-Download (3)iPhone-Comparison-Download (2)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.