Jablková novinka ponúka 12 megapixelový fotoaparát na zadnej strane. Apple mu okrem toho, že je najlepší aký kedy predstavilo (ako to už tradične býva) veľa informácii nevenovalo. Dnes si môžete pozrieť test, kde je šošovka porovnávaná s iPhonom 8 a iPhonom 11 Pro. Výsledky vás príjemne prekvapia.

iPhone SE 2 vs. iPhone 8 vs. iPhone 11 Pro – fotoaparát

O tom, že Apple robí smartfóny, ktoré patria medzi špičku v oblasti fotografie hádam ani nemusíme diskutovať. Zariadenia dostávajú vždy veľmi kvalitnú optiku a výstupy sú na vysokej úrovni.

Nový iPhone SE 2. generácie má len jednu šošovku fotoaparátu, ktorá má 12 megapixelov. Podľa všetkých údajov je na tom rovnako, ako šošovka v iPhone 8 alebo iPhone 11 Pro. Bavíme sa ale len o „papierových číslach“. Prax ukázala, že je všetko úplne ináč.

Porovnanie fotoaparátu iPhone SE 2 vs. iPhone 8 vs. iPhone 11 Pro.

Pri letmom pohľade, budete mať okom bežného používateľa problém rozoznať, ktorá fotografia pochádza z ktorého zariadenia. Vo všetkých prípadoch sú zábery veľmi kvalitné a budúcemu majiteľovi určite postačia.

Pri podrobnejšom skúmaní ale môžeme vidieť, že iPhone 8 a iPhone 11 Pro majú medzi sebou pomerne výrazný rozdiel vo farbách a v svetelnosti. No a čo sa týka nového modelu SE 2, ten sa nachádza niekde medzi nimi (aj keď má podľa nás oveľa bližšie k iPhonu 11 Pro). Hoci nedisponuje nočným režimom, v tme fotí výrazne lepšie a ostrejšie ako iPhone 8. Taktiež treba spomenúť lepšiu stabilizáciu 4K videa.

Porovnanie fotoaparátu iPhone SE 2 vs. iPhone 8 vs. iPhone 11 Pro.
Porovnanie fotoaparátu iPhone SE 2 vs. iPhone 8 vs. iPhone 11 Pro.
Porovnanie fotoaparátu iPhone SE 2 vs. iPhone 8 vs. iPhone 11 Pro.

Na záver by sme mohli ešte skonštatovať, že táto novinka sa vylepšila v každom jednom smere. Aj softvérový portrétny režim funguje celkom obstojne a ak sa budete nahrávať na prednú kameru, v iPhone SE 2. generácie alebo iPhone 11 Pro dostanete oveľa kvalitnejší zvuk, ako v iPhone 8. Ak si teda myslíte, že Apple zobralo starý fotoaparát z roku 2017 a vložilo ho do nového zariadenia, nie je to pravda. Dostupný model dostal špičkovú techniku, ktorá funguje výborne.

Prečítajte si tiež  4 novinky pre fotoaparát v iPhone 16 Pro. Konkurencia to bude mať ťažké
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.