Nový iPhone 6 ponúkol okrem väčšieho tela, displeja a NFC aj funkciu, ktorá sa nazýva ako LTE-A. Lepšie povedané LTE Advanced. Tá funguje za pomociu úplne nového čipu Qualcomm MDM9625M, vďaka ktorému by mal nový iPhone dosahovať download až pri rýchlosti 150 mb/s. Ako to vyzerá v porovnaní s iPhonom 5S?

iPhone 6 je citeľne rýchlejší!

iPhone 5/5S je dnes už stávajúcim modelom, no stále podporuje niekoľko funkcií, ktoré sa na Slovensku ešte len rozvíjajú. Jednou z nich je jednoznačne aj mobilná sieť LTE alebo lepšie povedané 4G, za ktorú si musíte u našich operátorov priplatiť. Všetko je však len otázkou času, a tak by sme ju mali mať už čoskoro rovnako dostupnú ako súčasné 3G. Opäť sme však niekoľko rokov pozadu, pretože v Amerike u väčšiny operátorov funguje LTE-A, čo znamená, že download je možný až pri rýchlosti 150 mb/s. My v redakcií si netrúfame odhadnúť, kedy dorazí LTE-A aj k nám, no myslíme si, že to tak skoro nebude. Môžme sa len ticho pozerať na tieto testy, v ktorých v downloade ale aj v uploade jasne poráža iPhone 6 svojho predchodcu a dúfať, že už čoskoro budeme aj my „searchovať“ po webe podobnou rýchlosťou!

Prečítajte si tiež  Vráťte sa v čase do roku 2011: Takto sme kedysi používali iPhone 4S
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.