Koncom minulého mesiaca sme priniesli informáciu, že iOS trpí zvláštnou chybou Wi-Fi, ktorá sa týka konkrétneho názvu siete. Pokiaľ bola pomenovaná týmto spôsobom: „%p%s%s%s%s%n.„, používateľ sa ku nej nemohol pripojiť.

Čo bolo však ešte horšie, zariadenie nevedelo danú sieť ani len prečítať a tak dochádzalo ku chybe, kedy sa Wi-Fi nedalo na iPhone vôbec spustiť. Tomu však bude s príchodom iOS 14.7 a iPadOS 14.7 koniec.

Vývojári sledujú diskusné fóra a upozornenia a presne preto priniesli v poslednej verzii pre beta testerov nápravu.

Akonáhle sa vo vašom okolí objaví po nainštalovaní aktualizácie Wi-Fi s názvom %p%s%s%s%s%n., všetko bude prebiehať tak ako doteraz.

Telefón ju bez problémov zobrazí v spoločnosti iných sietí a taktiež sa ňu budete môcť pripojiť. Otázne však zostáva, kedy spomínaný update vyjde pre všetkých používateľov. Môže to totiž trvať týždne ale aj mesiace… Všetko budeme sledovať aj naďalej a postupne vás o tom informovať.

 

 

Prečítajte si tiež  Apple oznámilo výzvu "Shot on iPhone" pre rok 2022. Zapojiť sa do nej môžu aj Slováci!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.