Časy, kedy sme si museli kúpiť najnovší iPhone sú dávno preč. Aj keď spoločnosť Apple rok čo rok predstavuje v tejto oblasti novinky, softvérová podpora pre väčšinu starších zariadení siaha aj päť či šesť rokov dozadu. Inými slovami, aj staré iPhony sa neustále vylepšujú a dostávajú funkcie, ktoré v čase uvedenia na trh neponúkali. A hoci je pôvodný 5,4″ iPhone už dva roky v predaji, určite by ste ho v ponuke nemali prehliadať. iPhone 12 mini totiž zoženiete za bezkonkurenčnú cenu.

Ak si ho porovnáme s nástupcom, ktorý nesie označenie iPhone 13 mini a dnes ho kúpite od 689,00 € s DPH, neponúka zas až toľko zásadných nevýhod. Ide skôr o detaily, ktoré ale väčšine budúcich majiteľom nebudú vadiť. Pri jeho nákupe navyše ušetríte až 144,00 €, čo je samo o sebe zaujímavá čiastka. Vďaka perfektnej ponuke, ho môžete v základnej 64 GB verzii získať už od 545,00 € s DPH. K zariadeniu dostanete plnohodnotnú 24 mesačnú záruku.

Malý veľký displej a MagSafe nabíjanie ocení každý fanúšik kompaktných a intuitívnych riešení 

MagSafe nabíjačka položená na stole
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Zariadenie podporuje vďaka špeciálnej sústave viacerých magnetov, ktoré sú integrované v jeho zadnej časti aj perfektný systém MagSafe. Okrem pripojenia k rôznemu príslušenstvu sa to môže hodiť pri použití MagSafe nabíjačky, ktorá tohto drobca dobíja výkonom až 12 W. Toto príslušenstvo je dostupné od 33,90 €.

Nezabudnite na 20 W adaptér. V balení ho síce nenájdete no je lacný

20W adaptérAk sa pozrieme na balenie, rýchlo zistíme, že spoločnosť Apple už ku tomuto modelu neponúka 20 W nabíjací adaptér, no zákazník dostane aspoň USB-C Lightning kábel.

Z našich vlastných skúseností vám neodporúčame používať starší 5 W adaptér a USB-A kábel, ktorý máte pravdepodobne doma, pretože nabíjanie je príliš pomalé.

20W adaptér
Zdroj: SvetApple.sk

Originálny 20 W adaptér si môžete dokúpiť v samostatnom predaji už od 23 € u autorizovaného predajcu spoločnosti Apple. Toto príslušenstvo vám samozrejme vydrží niekoľko dlhých rokov. Z dlhodobého hľadiska je označované za veľmi spoľahlivé.

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here