Spoločnosť Apple nám ukáže nový iPhone 14 a iPhone 14 Pro pravdepodobne už v septembri 2022. Zariadenie bude disponovať prepracovaným dizajnom, výkonnejším hardvérom a sofistikovanejším fotoaparátom. A aj keď jeho vývoj podlieha prísnemu utajeniu, technologický gigant z Cupertina si opäť neustrážil úniky.

Portál Macrumors nám preto odprezentoval špeciálne formy, ktoré sa po prvýkrát objavili na čínskej sociálnej sieti Weibo. Do detailu nám odhaľujú dizajn pripravovaných noviniek a takisto potvrdzujú niekoľko dôležitých faktov.

Vyrobené sú pravdepodobne z plastu a spoločnostiam, ktoré sa zameriavajú na príslušenstvo pre mobilné zariadenia slúžia na vývoj krytov, ktoré budú pre iPhone 14 k dispozícii hneď po predstavení. S podobnými únikmi sa v tomto období stretávame pravidelne.

Zdroj: Weibo

iPhone 14 v dvoch veľkostiach 

Ako môžete vidieť na vyššie uvedenej fotografii sami, iPhone 14 síce príde v štyroch verziách, avšak nie v troch veľkostiach ako iPhone 13 alebo iPhone 12.

Apple sa rozlúči s 5,4″ verziou mini, ktorú síce recenzenti chvália, no predaje príliš uspokojivé nie sú. Len pre predstavu, tento model má v porovnaní so 6,1″ a 6,7″ verziami asi len 5 – 7 % podieľ na trhu.

Namiesto neho sa Apple zameria na opačnú stranu ponuky, a zákazníkom ponúkne dostupnejší 6,7″ model. Ak teda niekto bude potrebovať väčší displej, no neoslovia ho prémiové funkcie ako LiDAR skener alebo tri fotoaparáty v zadnej časti, bude to vhodná alternatíva za rozumné peniaze. Lineup pre rok 2022 bude teda vyzerať nasledovne:

  • iPhone 14 (6,1″)
  • iPhone 14 Max (6,7″)
  • iPhone 14 Pro (6,1″)
  • iPhone 14 Pro Max (6,7″)

Väčšie fotoaparáty v zadnej časti iPhonu 14

YouTube / Technizo Concept (úprava redakcie)

Ako môžete vidieť aj na fotografiách, iPhone 14 dostane mierne upravené fotoaparáty. Ich rozlíšenie sa má navýšiť pri fotení z 12 MP na 48 MP a pri natáčaní videa zo 4K na 8K.

Aj to dôvod, prečo pri najväčšom iPhone 14 Pro Max budú šošovky vystupovať do priestoru o 0,57 mm viac ako pri iPhone 13 Pro Max. Celkovo by malo ísť o 4,17 mm, pričom tieto informácie potvrdilo viacero nezávislých zdrojov vrátane leakera Maxa Weinbacha.

Ten okrem iného tiež spomenul, že Apple prepracuje aj obdĺžnikové vystúpenie, v ktorom sú šošovky umiestnené. Jeho celkové rozmery by sa mali zväčšiť asi o 5 % v každom smere, čo v praxi znamená, že na šírku bude mať 36,73 mm (vs 35,01 mm) a na výšku 38,21 mm (vs 36,24 mm).

iPhone 14 Pro
Zdroj: Twitter / Max Weinbach

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple Car dostane najvyššiu verziu autonómnej jazdy. Spoločnosť Apple získala revolučný patent

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -