Apple by mal už o 3 týždne predstaviť úplne nový iPhone, nepôjde ale o model iPhone 7 ale o iPhone SE, ktorý sa vráti ku klasickému 4″ displeju a pôjde vlastne o taký vylepšený model iPhone 5S. Toto zariadenie ale neprinesie rovnaký HW ako iPhone 5S. Prinesie parametre iPhonu 6S vďaka čomu sa môžeme tešiť na poriadnu porciu výkonu, taktiež by sme sa mali tešiť na 12 mpx fotoaparát ale žiaľ, jedna nová, podstatná technológia tu nebude. Pri tomto zariadení sa môžeme rozlúčiť s 3D Touch!

Potvrdené! iPhone SE bez 3D Touch displeja!

Francúzky server Nowherelse.fr priniesol nové informácie týkajúce sa iPhonu SE, ktorý by sme mali vidieť už niekedy o tri týždne. K chalanom z redakcie sa najnovšie dostali snímky displeja tohto malého iPhonu, ktoré nám ale v porovnaní s iPhonom 6S žiaľ naznačujú, že tu nebude 3D Touch displej ale len klasická technológia ako pri iPhone 6 či staršom modeli 5S!

- Reklama -

Všetko to môžeme vidieť vďaka dvom hlavným rozdielom. Prvým z nich je pliešok na zadnej strane displeja a druhým potom jednotlivé komponenty, ktoré k 3D Touch patria a displej na najnovšom iPhone 6S ich má, zatiaľ čo displej na uniknutých snímkach nie. Na druhú stranu ale určite netreba smútiť. Telefón bude lacnejší ako model 6S, bude ho možné zakúpiť už za 400-500 dolárov, vďaka čomu si ho bude môcť dovoliť aj niekto, kto si iPhone dovoliť nemohol kvôli vysokej cene.

iPhone SE -svetapple.sk

Ďalšia vec je, že hoci je 3D Touch výborný nápad a veľa krát pomáha napríklad pri písaní a prepisovaní textu, kedy stačí silnejšie zatlačiť na klávesnicu a dá sa volne pohybovať s “kurzorom”, nie je až tak dôležitý a jeho prípadná absencia určite nebude nič strašné. Telefón možno príde o zopár funkcií ale všetko zásadné a dôležité ostane. iPhone 6S bude teda až do septembra pravdepodobne jediným zariadením s 3D Touch, ktoré bude v ponuke Apple.

iPhone SE - svetpple.sk

iPhone SE - svetpple.sk

iPhone SE - svetpple.sk

 

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here