Včera predstavený iPhone SE potešil asi každého jedného fanúšika 4″ iPhonov. Hoci nepriniesol nový dizajn, priniesol fantastické technológie a úžasný výkon do tela smartfónu, ktorý bol predstavený ešte v roku 2013, respektíve jeho úplne prvá verzia v roku 2012. Uvažovali sme nad tým, akú kapacitu pamäte RAM táto fantastická novinka priniesla a čo môžeme očakávať od výkonu. Dnes sme to zistili a sme ohúrení!

Potvrdené, iPhone SE má 2GB RAM!

Vďaka včerajšej Keynote sa potvrdilo presne to, čo sa aj tušilo. Apple dostalo konečne rozum a svoj nový iPhone podstatne zlacnilo s tým, že v ňom ponúklo tie najnovšie technológie. Výkon, ktorý tento drobec ponúka je na dnešné pomery dá sa povedať až nadštandardný a môže za to aj integrácia procesora Apple A9, ktorý nájdeme aj v iPhone 6S.

- Reklama -

Áno, čítaš správne, Apple sa rozhodlo ísť cestou nešetriť a v novinke ponúklo prakticky to najnovšie a najlepšie, čo len ponúknuť mohlo. Rovnako tu potom nájdeme aj fotoaparát zo súčasnej vlajkovej lode aj keď na technológieTouch ID 2. generácie a 3D Touch sa akosi nedostalo. Pravdepodobne kvôli problémom s jej výrobou pri menšom displeji.

silver_iphone_design_large

Vo vzduchu ale ešte do včera visela otázka, aká asi bude pamäť RAM. Špekulovalo sa o tom, že ponúkne 1GB, pretože ide predsa len o pomerne malé zariadenie a dávať sem viac RAM-ky by tu bolo asi zbytočné. To ale nikto netušil, že Apple HW z iPhonu SE zobralo úplne kompletne a tak tu nájdeme krásnu kapacitu RAM až 2GB!

Áno, čítaš správne. Apple bude mať aj jeden z najvýkonnejších smartfónov na svete, pretože iPhone SE ponúka nižšie rozlíšenie displeja ako jeho väčší braček iPhone 6S, a tak bude môcť všetko fungovať rýchlejšie.

Uvidíme to pravdepodobne na najbližších testoch a videách, ktoré nám ukážu, ako to nakoniec s fantastickým výkonom dopadne. Presne preto nás sleduj aj naďalej a čítaj náš magazín, kde budeš mať novinky vždy čerstvé ako rožky! 🙂

camera_static_large

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.