iPhone 12 mini ako neúspešný model z minuloročnej ponuky

Analytická spoločnosť Nikkei Asia dnes prezradila niekoľko dôležitých noviniek, ktoré sa týkajú iPhonu 12 mini a teda najmenšieho modelu v ponuke Applu. Toto zariadenie si našlo množstvo spokojných zákazníkov, avšak z celkového záujmu o produktovú radu „dvanásť“ tvorí iba minimum predajov.

Len tak pre zaujímavosť, počas svojho štvormesačného predaja dosiahol asi iba 5% všetkých odoslaných objednávok, čo je v porovnaní s ostatnými verziami extrémne málo.

Na strane druhej, aj toto číslo predstavuje milióny kusov zariadení a tak sa vo výsledku nedá hovoriť o úplnom neúspechu. Apple dokázalo predať viac iPhonov 12 mini než väčšina konkurencie svojich vlajkových lodí.

Nikkei vo svojej správe určenej pre investorov taktiež prezrádza, že záujem o iPhony 12 (všetky verzie) sa postupne znižuje a Apple prehodnotilo očakávaný objem výroby na prvý polrok 2021 z 96 miliónov kusov na 75 miliónov kusov. Stále je to ale výrazne viac, než v rovnakom období v roku 2020.

Produkcia bude obmedzená v podstate pri všetkých verziách, avšak v súčasnosti ešte beží naplno, nakoľko Apple stále nevybavilo mnohé objednávky z minulého roka.

Čo sa týka iPhonu 12 mini, technologický gigant mal pri ňom požiadať niektorých dodávateľov, aby jeho produkciu utlmili na nutné minimum, prípadne aby ho úplne zrušili. Už dnes existuje dostatok skladových zásob, ktoré budú stačiť na zasýtenie trhu v najbližších mesiacoch.

Na záver však analytici veria, že ani nízky záujem o iPhone 12 mini neodradí Apple od predstavenia iPhonu 12S mini, respektíve iPhonu 13 mini. Napíšte nám do komentára, čo si o tomto zariadení myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Porovnali sme: iPhone 12 mini vs iPhone 6S. Toto sú všetky rozdiely
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJnikkei
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.