iPhone 12 mini nebol hitom ani v januári 2021

Hoci sa o ňom hovorilo, že sa bude predávať ako teplé rožky, nestalo sa tak. Ťažko povedať, či to bolo zlým načasovaním (v súvislosti s iPhonom SE 2. generácie), vyššou cenou alebo malým displejom, no iPhone 12 mini je v porovnaní so svojimi väčšími bračekmi mimoriadne neúspešný.

Agentúra Reuters zverejnila rozsiahlu analytickú správu s dátami od spoločnosti Counterpoint Research. Podľa jej zistení sa v prvej polovici januára predalo v USA len 5% iPhonov 12 mini, v pomere ku celej sérii iPhonov 12. Jedná sa o podobné zistenia, aké sme publikovali ešte v decembri 2020.

- Reklama -

Správa obsahuje aj komentáre od analytika Williama Yanga, zo spoločnosti JP Morgan. V podstate tu opäť potvrdil, že Apple možno úplne pozastaví výrobu iPhonu 12 mini, no zásoby mu vydržia minimálne do predstavenia nástupcu, iPhonu 12S mini.

Namiesto toho môže firma vyrábať viac iPhonov 12 Pro a iPhonov 12 Pro Max, o ktoré je väčší záujem. No a aj keď tieto informácie neznejú príliš pozitívne, pre Apple je to win-to-win situácia. V tomto článku sa dočítate prečo.

Napriek tomu, že iPhone 12 mini je vo svojich predajoch o niečo slabší ako sa očakávalo, analytici tvrdia, že tržby z celkového predaja iPhone 12 sú výrazne lepšie než v minulosti. Apple urobilo dobrú sériu, ktorú v roku 2021 obohatí o „S“-kový model. Tešíte sa?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.