Už sme vám priniesli dva testy, na ktorých je údajný predný panel iPhonu 6 vystavovaný extrémnym testom zameraným na odolnosť predného sklíčka. Dnes sa však pozrieme na to, či je sklo vyrobené zo zafíru alebo ide o Gorilla Glass!

Ako obstojí oproti brúsnemu papieru či granátu?

O tom ako toto sklo odoláva proti kľúčom, klincu či dokonca ostrému nožu sme sa už dozvedeli v starších videách. V tom dnešnom nám ho jeho autor vystavil brúsnemu papieru a takisto granátu. Ich celková priečka na stupnici tvrdosti je 8 a 7. Zafírové sklíčko, ktoré momentálne Apple používa v senzoroch Touch ID má tvrdosť okolo 9 (Pre porovnanie displej poslednej generácie iPhonu 5S má tvrdosť na úrovni okolo 6-8). V teste je predný panel vystavený obom materiálom. Výsledok možno prekvap,í no po obidvoch na sklíčku zostane stopa.

watch-how-the-iphone-6-sapphire-crystal-display-holds-up-in-this-scratch-and-bending-test
Ide o zafír alebo nie? – svetapple.sk

Zmes zafíru a Gorilla Glass

Výsledky síce napovedajú skôr pre Gorilla Glass, no pre porovnanie, na iPhone 5S zanechali materiály omnoho väčšie stopy ako na „šestke“. Výsledok by mohol znamenať to, že Apple nepoužije priamo zafírové sklíčko ale skombinuje ho  s Gorilla Glass. Aj napriek tomu, že by sa priamo nejednalo o materiál, po ktorom množstvo potencionálnych majiteľov túži, na posledných videách sme mohli vidieť, že je omnoho odolnejší ako jeho staršia generácia!

zdroj:macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.