Technologické spoločnosti sa neustále predbiehajú v tom, kto ponúkne svojim zákazníkom inovatívnejšie riešenia svojich zariadení. Smartfóny preto často prinášajú funkcie, ktoré by sme pred pár rokmi možno ešte nečakali a stávajú sa veľmi praktické.

Dnes vám ukážeme zaujímavý koncept iPhonu 14 Pro Max, ktorý zobrazuje konkrétne jeho zadnú stranu. Okrem štvorice zadných fotoaparátov a takisto štandardného matného skla prináša ešte jedno prekvapenie.

Je ním zabudovaný displej, ktorý je rovnako veľký ako celý kamerový modul. Obrazovka je samozrejme farebná a dotyková.

V niekoľko sekundovom videu od #ios beta news si môžete pozrieť, ako by sa toto vylepšenie mohlo správať v praxi. Popravde nám príde na klasicky riešenom smartfóne tak trochu zbytočné, no ak by mal iPhone napríklad skladací displej, mohlo by to byť naopak praktické.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Cez malý displej by ste skontrolovali čas, dátum, niektoré notifikácie a takisto by ste mohli ovládať apky či hudobný prehrávač. Displej by zároveň mohol zrkadliť obraz z fotoaparátu, ak by ste chceli za pomoci zadnej kamery dosiahnuť kvalitnejšie selfie.

V prípade iPhonu 14 by to však už nemuselo dávať taký zmysel, nakoľko sa očakáva, že Apple značne vylepší aj prednú kameru. Čo hovoríte na tento nápad vy?

 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.