Aktualizácia operačného systému iOS 11 prišla ešte 19. septembra, no ako sa ukazuje už dnes so sebou nesie obrovské množstvo problémov, ktoré vývojári v Apple evidentne nevychytali ani v predchádzajúcich beta verziách, ktoré sme mali možnosť inštalovať v období, medzi predstavením iOS 11 až po vydanie novinky pre širokú verejnosť. Máš problémy aj ty?

Nespoľahlivé iOS 11?

No je to žiaľ tak. Applu sa štart evidentne úplne nepodaril ale to neznamená, že problémy sa musia nutne objavovať aj u teba. Niekomu ale iOS 11 začal omnoho viac sekať ako predošlí iOS 10. Ďalším problémom je úplné zamrznutie systému. Vtedy pomôže len systémový reštart. Veľké percento sa sťažuje aj na vysokú spotrebu energie, čo sme pri iPhone 7 Plus spozorovali aj my. Ťažko odhadnúť o kolo ide v % ale pri sledovaní videa nám určite ubudne o 15-20% viac ako v iOS 10. Videá sledujeme samozrejme cez wifi! Problémy sú vraj aj so samovoľným spustením funkcie CLIR.

- Reklama -

Problémy sú tiež s aplikáciami, ktoré sa niekedy nedajú spustiť a systém je vraj u niekoho aj omnoho pomalší. To neznie veľmi dobre ale myslíme si, že sa nemusíš báť, minimálne pokiaľ patríš medzi tých, ktorí majú so systémom problémy. Apple na to určite bude myslieť a už teraz pracuje na oprave toho množstva chýb, ktoré sa mu zatiaľ nepodarilo odsledovať. Dúfajme len, že s pribúdajúcimi verziami sa bude iOS 11 stávať lepší a rýchlejším.

Nie, že to dopadne tak ako pri iOS 8, ktorý mal byť najlepším operačným systémom a nakoniec sa stal akýmsi „strašiakom“, pretože mal veľmi zlú povesť ktorú napravil až podstatne zrýchlený iOS 9. Pokiaľ máš aj ty nejaké problémy, pokojne sa spolu snami o ne podeľ v komentároch na Facebooku. Budeme vďačný!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ios 11

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.