iOS a problematické SMS správy

Na internetových fórach spoločnosti Apple sa začínajú množiť príspevky, ktoré upozorňujú na problémy súvisiace s prijímaním SMS správ a iMessage. Používatelia tvrdia, že im chýba červený „odznak“, symbolizujúci neprečítanú správu.

Zo začiatku sa táto chyba spomínala len v súvislosti s iPhonom 12 (vo všetkých štyroch verziách). Terajšie sťažnosti však uvádzajú všetky modely.

Spoločný majú operačný systém iOS 14, ktorý momentálne čaká na veľkú aktualizáciu iOS 14.3. My sami sme sa s týmto stretli na iPhone 11 Pro, no našťastie sa to stalo iba raz a odvtedy sme problém nepostrehli.

Chyba podľa všetkého nemá jednotné riešenie. Používatelia skúšajú rôzne triky, pričom každému pomáha niečo iné. Niektorí uvádzajú, že aplikáciu Správy museli úplne vypnúť na zvyšných zariadeniach (ako Mac či iPad), iní sa zase spoliehajú na tvrdý reštart, či starostlivé vymazávanie aplikácie z multitaskingu.

Ako sme už uviedli vyššie, účinné riešenie neexistuje, no odporúčame vám počkať na budúci týždeň, kedy vyjde iOS 14.3 (pondelok alebo utorok). O probléme sa hovorí už dlho a tak ho určite Apple opraví. Stretli ste sa s niečím podobným? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Pozrite si prvé reklamy na nový MacBook Pro: Sú to počítače na ťažkú prácu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.