Nie je to len u vás. Týka sa to obrovského množstva používateľov beta verzií po celom svete. Systém upozorňuje na neexistujúcu aktualizáciu prostredníctvom hlášky „Je dostupná nová aktualizácia iOS. Aktualizujte z iOS 14“. Prečo sa to deje?

Pravdepodobne ste neprešli z iOS 14 beta na plnú verziu

Ešte predtým ako začneme, radi by sme upozornili na jeden dôležitý fakt. Pokiaľ máte s nasledujúcou hláškou problémy, pravdepodobne stále testujete beta verziu iOS 14. Veľa čitateľov sa na nás obracia s otázkami, ako chybu vyriešiť. Sami pritom nemajú vedomosť, že v zariadení používajú len beta a nie plnú verziu systému. Stáva sa.

Ak sa chcete zbaviť tejto hlášky, v prvom rade musíte vymazať konfiguračný profil vo vašom zariadení. Viac sme sa tejto téme venovali v nasledujúcom článku. Akonáhle Apple vydá ďalší oficiálny update iOS (pre bežných používateľov), budete si ho môcť nainštalovať do zariadenia, čím sa zbavíte aktuálnej beta verzie (a teda aj otravnej hlášky).

Aktualizujte neexistujúcu aktualizáciu

No a pokiaľ testujete iOS 14 beta cielene, vyskakovacie okno je obyčajnou, no zato veľmi otravnou chybou. Zariadenie vás upozorňuje na update, ktorý v skutočnosti neexistuje. V minulosti sme sa s veľmi podobným zlyhaním stretli pri iOS 12 (2018).

Operačný systém robil v podstate to isté, nakoľko jeho počítadlo vyhodnotilo, že mu skončila platnosť. Je to veľmi nepríjemné, no zároveň bežné, nakoľko sa jedná o nedokonalý testovací softvér.

S chybou budete musieť ešte chvíľu žiť, kým Apple nevydá nápravu. Snáď sa jej v skorej budúcnosti dočkáme. Zostaňte trpezliví.

Prečítajte si tiež  16" MacBook Pro príde koncom roka. Cena začínať bude nad 2999$!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.