Vyzerá to tak, že aktualizovať iOS sa oplatí. Hoci verzia 12 už nie je sama o sebe aktuálna, firma ju stále vylepšuje. Najnovšie sa objavili informácie o tom, že čínski hackeri začali používať Exploit pre iOS 12.3 a 12.3.2.

Používatelia starších iOS zariadení môžu byť v ohrození.

Majitelia starších zariadení, majte sa na pozore.Ak máte napríklad iPhone 6/ 6 Plus alebo novšie modely, no stále ste neprešli na systém iOS 13, mali by ste vedieť, že verzie IOS 12.3 a 12.3.2 sú stále náchylné na hackerské útoky. Najnovšie objavil Volexity v týchto aktualizáciách exploit, ktorý nazýva ako “Insomnia”. Podľa všetkého ho používa čínska skupina hackerov, ktorá si hovorí “Evil Eye”.

Jablková spoločnosť o tomto probléme vedela už dávnejšie. Opravila ho ešte minulý rok, vydaním aktualizácie iOS 12.4. Pokiaľ si však niektorí používatelia “opravný update” nenainštalovali, teoreticky ich môžu hackeri stále sledovať. Hoci je už iPhone 6 veľmi staré zariadenie, stále slúži množstvu používateľom po celom svete. Veď sa predával za veľmi dostupnú cenu až do roku 2017… Veríme, že ho vo vreckách nosí veľa Slovákov. Majte sa teda na pozore.

Samotná Insomnia funguje tak, že používateľ navštívi niekoľko vybraných webových stránok s Uyghur a následne sa do iOS zariadenia nainštaluje Exploit. Na druhej strane sveta potom môže sedieť útočník, ktorý má prístup do jeho iPhonu.

Pomocou tohto sa už v minulosti podarilo ukradnúť napríklad textové správy, e-mailovú komunikáciu, zoznamy kontaktov, údaje o GPS a podobne. Aj to je o dôvod viac, aby ste na vašom iOS zariadení nepodceňovali bezpečnosť a snažili sa byť vždy aktuálni. V dnešnej dobe číha nebezpečenstvo na internete v podstate všade. Dávajte si preto pozor aj na novších verziách operačného systému…

Používatelia starších iOS zariadení môžu byť v ohrození. Môže za to čínska skupina hackerov.
Používatelia starších iOS zariadení sú v ohrození
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here