Spoločnosť Apple je jedným z najväčších výrobcov mobilných zariadení na svete, pričom z času na čas musí riešiť rôzne nepríjemné problémy. Ten posledný sa týka aj najnovšieho iPhonu 15 Pro, ktorý majiteľovi doslova zhorel počas nočného nabíjania. Apple už celý prípad prešetruje.

Tento nepríjemný príbeh sa objavil konkrétne na sociálnej sieti Reddit, kde používateľ so pseudonymom Trulywenttospace zverejnil podrobnosti a tiež fotografie. Podľa jeho slov si dal svoj nový iPhone 15 Pro nabíjať ešte pred spaním a nad ránom ho zobudil veľmi nepríjemný zápach spáleného plastu, ktorý pochádzal práve z jeho mobilného zariadenia.

Našťastie sa nestalo nič vážne a akumulátor v iPhone 15 Pro neexplodoval a ani nikomu nespôsobil žiadne zranenia. Každopádne pri pohľade na fotografie, kde je vidieť kompletne prepálený displej (nie je na ňom ochranná fólia) je všetkým asi jasné, že tomu veľa možno nechýbalo.

iPhone 15 Pro max zhorel
Zdroj: Reddit / Trulywenttospace (úprava redakcie)
iPhone 15 Pro max zhorel
Zdroj: Reddit / Trulywenttospace (úprava redakcie)

Apple nič podobné nikdy predtým nevidel 

Majiteľ svoj iPhone 15 Pro okamžite zaniesol do miestneho Apple Store, kde mu však pracovník povedal, že nič podobné ešte nikdy pred tým nevidel.

Zákazník dostal druhé zariadenie (podľa neskoršieho príspevku ide pravdepodobne o iPhone 13 Pro Max) priamo na mieste, kým mu nebude doručený nový iPhone 15 Pro. Samotný prípad je samozrejme trochu záhadný, nakoľko pri ňom chýbajú podrobnejšie informácie.

Muž napríklad neprezradil to, akou nabíjačkou svoj nový iPhone 15 Pro nabíjal a ani to, či šlo o klasické káblové, MagSafe alebo Qi bezdrôtové nabíjanie. Apple pravdepodobne v týchto chvíľach zariadenie skúma a pokúša sa zistiť, čo sa presne stalo, aby vedel v budúcnosti podobným problémom predísť

Každopádne, ak sa teraz bojíte objednať si nový iPhone 15 Pro, prípadne svoj smartfón nabíjať v noci, druhým dychom treba dodať, že Apple už týchto zariadení predal desiatky miliónov kusov a toto je jediný medializovaný prípad, v rámci ktorého došlo ku zhoreniu zariadenia počas nočného nabíjania.

Určite teda nie je dôvod na paniku. Chybu mohla spôsobiť aj nabíjačka alebo vadný komponent vo vnútri. Snáď sa to už nebude opakovať.

Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Továreň na výrobu iPhonu bola zničená počas vzbury zamestnancov. Škoda je 50 miliónov eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -