JP Morgan, analytická spoločnosť dnes oznámila, že na základe informácií, ktoré získala cez svoje kontakty v dodávateľskom reťazci Apple sa domnieva, že budúci iPhone neponúkne žiadne Touch ID. Bezpečnostný prvok, ktorý prišiel v roku 2013 tak skončí pravdepodobne tento rok, no nahradí ho niečo lepšie. JP Morgan hovorí o 3D skeneri našej tváre, ktorý bude bezpečnejší a praktickejší ako Touch ID!

Bez Touch ID

Touch ID je naozaj super vec, na ktorú si zvykli milióny používateľov po celom svete. Má ale aj svoje neduhy, ako je napríklad nemožnosť používať s rukavicami, v mokrom či vlhkom prostredí alebo niekedy aj vtedy, keď máš mastné prsty. V takýchto prípadoch si musíš vystačiť s kódom priamo na obrazovke.

- Reklama -

Medzi ďalšie nepríjemné situácie patrí napríklad aj výmena samotného Touch ID. Cena nie je až taká vysoká, ale problém je skôr v tom, že ak neprečipujú v servise celú základnú dosku, už ti nebude fungovať. Každé Touch ID, respektíve Home Button je naviazané na sériové číslo smartfónu. Výmena je teda pekne drahá!

Koniec koncov, to nie je ani zďaleka všetko, čo je tu také drahé. Napríklad tento rok chce Apple predstaviť iPhone, ktorý neponúkne žiaden hardvérový Home Button a ani nič podobné. Má ísť o zariadenie, ktoré bude mať na celej prednej strane proste len displej. Ak by tu bolo Touch ID, muselo by byť priamo v displeji.

Toto riešenie by ale vraj bolo príliš drahé a ďalší problém by bola potom extrémne drahá výmena v prípade, že by sa telefón poškodil napríklad pádom na zem. Neboj sa, ak sa naplnia tieto očakávania, aj tak o nič neprídeš. iOS bude ponúkať niečo ešte lepšie ako Touch ID. Dočkáme sa 3D skenera naších tvári.

Ide vraj o ešte bezpečnejšiu technológiu, a tá navyše nie je tak náchylná na vonkajšie podmienky. Cena by nemusela byť až taká vysoká, hovorí sa tu o $10-15 za jeden modul technológie. Okrem bezpečnostno hľadiska to bude obrovské plus aj pre Apple Pay. Banky si vraj kladú veľký dôraz na bezpečnosť. Touch ID proste nestačí. Taký 3D skener tváre by už ale stačiť mohol však?

Ďalej je tu aj využitie v aplikáciach tretích strán. Práve vďaka tejto technológií by sem išla pridať rozšírená realita. Vyzerá to skrátka naozaj fajn a tešíme sa na to, čo nám to Apple vlastne predstaví. 5,8″ iPhone, ktorý by mal byť veľký rovnako ako súčasná 4,7″ verzia bude podľa očakávaní vyzerať neskutočne dobre. Už len dúfať, že sa očakávania naplnia!

3D - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here