Imagination Technologies, ktorí sú tvorcami PowerVR čipov odhalili prvé detaily ohľadom budúcej generácie GPU (series 7), ktorá by mohla byť súčasťou nového iPhonu či iPadu v roku 2015! Má byť až o 60% výkonnejšia ako tá súčasná.

PowerVR čip Series 7

V súčasnej generácií iPhonu 6/6 Plus či iPade Air 2. generácie sa nachádzajú PowerVR grafické jadrá s označením GX6650. Podľa tvorcov budú nové jadrá Series 7 omnoho výkonnejšie ako tie súčasné! Oba nové čipy Series 7XT a Series 7XE by sa mali vylepšiť po stránke výkonu až o 60% oproti tým súčasným. Nové grafické čipy si podľa PowerVR Technologies udržujú povesť, ako najefektívnejšie riešenie s extra vysokým výkonom. Tvorcovia aplikácií či hier budú môcť totiž využiť vysoký paralelný výpočtový výkon v Series 7 nielen pre grafické operácie, ale aj pre iné potrebné výpočty. No, zdá sa, že v prípade iPhonu 6S či poprípade iPhonu 7 sa máme naozaj na čo tešiť! 🙂

photo
Imagination sľubuje vysoký výkon! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.