Dizajnový kúzelník Jony Ive je bez pochýb jednou z najikonickejších postáv jablkovej spoločnosti. Bývalý šéf dizajnu opustil Apple ešte v roku 2019, no naďalej s ňou úzko spolupracoval ako konzultant prostredníctvom svojej firmy LoveFrom. Postava zodpovedná za dizajn nespočtu revolučných zariadení z produkcie spoločnosti Apple však už naďalej nebude figurovať v úlohe konzultanta. Jeho väzby s Apple sa tak definitívne končia.

Prečítajte si tiež  Apple bez Jobsa stratilo svoju dušu. Dôvodom bol aj odchod Jonyho Iva. Dnes už vieme, prečo to urobil

Ako informuje denník New York Times, spoločnosť Apple a Ive sa dohodli na rozviazaní spolupráce, čím sa končí viac ako 30-ročný vzťah. Ive bol zodpovedný za niektoré z najväčších produktov spoločnosti Apple. Okrem iPhonu stvoril aj dizajn hodiniek Apple Watch alebo počítače Mac. Jony mal taktiež na starosti vizuál maloobchodných predajní Apple Stores.

Druhý a zároveň finálny odchod 

Ive oznámil svoj odchod zo spoločnosti Apple ešte v júni 2019, kedy sa zameral na rozbehnutie vlastnej dizajnérskej firmy. V tom čase uviedol, že spoločnosť Apple bude jedným z jeho hlavných klientov, pričom on sám sa mal aj naďalej venovať dizajnu jej produktov. Od tej doby sa Ive postaral napríklad o dizajn 24″ iMacu a spolupracoval pri návrhoch Apple Car.

Bývalý šéf dizajnu spoločnosti Apple Jony Ive s iPadom
Zdroj: The Guardian

Ive a Apple mali nedávno obnoviť zmluvu o spolupráci, no scenár sa napokon vyvíjal opačným smerom. Vedenie Apple údajne spochybňovalo, koľko spoločnosť Ivovi platí za konzultácie. Druhým dôvodom bol aj fakt, že dizajnéri opúšťali svoje pozície v Apple a šli radšej pracovať do jeho spoločnosti LoveFrom.

Jony Ive opustil svoje miesto v jablkovej spoločnosti pretože nesúhlasil s trendom, že firma sa sústreďuje viac na funkcionalitu ako na samotný dizajn produktov. Od jeho odchodu dohliadal na dizajn spoločnosti Jeff Williams, ktorý v tejto úlohe bude naďalej pokračovať bez Jonyho ako konzultanta.

Prečítajte si tiež  Jony Ive prijal štyroch bývalých spolupracovníkov z Apple do svojej firmy

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -