Dizajnový kúzelník Jony Ive je bez pochýb jednou z najikonickejších postáv jablkovej spoločnosti. Bývalý šéf dizajnu opustil Apple ešte v roku 2019, no naďalej s ňou úzko spolupracoval ako konzultant prostredníctvom svojej firmy LoveFrom. Postava zodpovedná za dizajn nespočtu revolučných zariadení z produkcie spoločnosti Apple však už naďalej nebude figurovať v úlohe konzultanta. Jeho väzby s Apple sa tak definitívne končia.

Ako informuje denník New York Times, spoločnosť Apple a Ive sa dohodli na rozviazaní spolupráce, čím sa končí viac ako 30-ročný vzťah. Ive bol zodpovedný za niektoré z najväčších produktov spoločnosti Apple. Okrem iPhonu stvoril aj dizajn hodiniek Apple Watch alebo počítače Mac. Jony mal taktiež na starosti vizuál maloobchodných predajní Apple Stores.

- Reklama -

Druhý a zároveň finálny odchod 

Ive oznámil svoj odchod zo spoločnosti Apple ešte v júni 2019, kedy sa zameral na rozbehnutie vlastnej dizajnérskej firmy. V tom čase uviedol, že spoločnosť Apple bude jedným z jeho hlavných klientov, pričom on sám sa mal aj naďalej venovať dizajnu jej produktov. Od tej doby sa Ive postaral napríklad o dizajn 24″ iMacu a spolupracoval pri návrhoch Apple Car.

Bývalý šéf dizajnu spoločnosti Apple Jony Ive s iPadom
Zdroj: The Guardian

Ive a Apple mali nedávno obnoviť zmluvu o spolupráci, no scenár sa napokon vyvíjal opačným smerom. Vedenie Apple údajne spochybňovalo, koľko spoločnosť Ivovi platí za konzultácie. Druhým dôvodom bol aj fakt, že dizajnéri opúšťali svoje pozície v Apple a šli radšej pracovať do jeho spoločnosti LoveFrom.

Jony Ive opustil svoje miesto v jablkovej spoločnosti pretože nesúhlasil s trendom, že firma sa sústreďuje viac na funkcionalitu ako na samotný dizajn produktov. Od jeho odchodu dohliadal na dizajn spoločnosti Jeff Williams, ktorý v tejto úlohe bude naďalej pokračovať bez Jonyho ako konzultanta.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -