Nový iPhone 6 a iPhone 6 Plus začne so svojim predajom už 19. septembra no žiaľ nás sa to netýka. Čo sa nás však týka je informácia o cenách tohto zariadeniach. Zatiaľ sme totiž poznali len tie americké!

Ceny

Ceny všetkých Apple výrobkov bývajú často veľmi podobné, či už ide o americkú alebo európsku menu. Cenová politika Jablkovej spoločnosti totiž pracuje z kurzom $=€ a tak nám nerobí problém presnejšie určiť, koľko asi budú stáť nové zariadenia aj u nás, v Európe.

iPhone 6

Začneme tým menším z dvojice iPhonom 6 , ktorý ponúka 4,7″ displej. Jeho cena je prekvapivo rovnaká ako približne pred rokom u iPhonu 5S. Za základný model totiž zaplatíte “len” 699€ s tým, že k dispozícií budete mať 16 GB úložisko. Pokiaľ by ste chceli viac, a vzhľadom na to, že Apple pridal, no cena ostala rovnaká, pravdepodobne aj budete chcieť, zaplatíte o rovných 100€ viac. Pokiaľ vám nebude stačiť ani 64 GB, za 128 GB zaplatíte až 899€. Aj napriek tomu, že ide o poriadne “pálky”, žiadne dramatické navýšenie ceny sa nekonalo!

iphone-6-image-5

iPhone 6 Plus

Mnohí sa pýtajú, koľko bude stáť iPhone 6 Plus. Jeho rozmery sú totiž výrazne väčšie a tiež ponúka o niekoľko výhod viac ako jeho menší braček. Nebojte sa. Tu opäť Apple nepreháňalo! Za základnú verziu so 16 GB zaplatíte len o 100 € viac ako v prípade iPhonu 6. Navýšenie teda môžme chápať podobne ako tomu bolo minulý rok, kedy iPhone 5S stál o 100 € viac ako jeho “lacnejší” súrodenec iPhone 5C. Pokiaľ si iPhone 6 Plus doprajete v najväčšej možnej konfigurácií, zaplatíte pekných 999€!

iphone-6-image-6

Ceny v Anglicku

Aj napriek tomu, že ceny, ktoré sme tu prezentovali vznikli len na základe nášho odhadu, pre Veľkú Britániu sú už stanovené. Za základný iPhone 6 zaplatíte 539£ a za základnú verziu iPhonu 6 Plus 619£. Po jednoduchom prepočte zistíme, že nám to vychádza za iPhone 6 okolo 670€ mohlo by to teda znamenať, že by sa ceny možno mierne znížili a nový iPhone by stál zhruba 659, 679 alebo 689€. Všetko však záleží na tom, ako sa rozhodnú v Coupertine! 🙂

iphone_6_prices

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.