Jedna z najväčších spoločností chystá niečo, po čom mnohí túžia už približne dva roky. O mesiac nám predstaví iPhone 5SE, čo bude vlastne vylepšený iPhone 5S, ktorý ale ponúkne podstatne vyšší výkon, lepší fotoaparát či napríklad NFC, aby bolo možné používať telefón ako platidlo k ApplePay. Zariadenie príde na trh spolu s iPad Air 3. generácie a my poznáme dátum predstavenia!

Poznáme dátum začiatku predaja iPhonu 5SE a iPadu Air 3!

Ako zisťujú najnovšie prieskumy analytických spoločností po celom svete, mnoho ľudí, ktorí buď vlastnia alebo v minulosti vlastnili menší ako 4,7″ iPhone by opäť chceli kompaktný 4″ displej. Tento sen mnohých iOS priaznivcov by sa už čoskoro mohol stať skutočnosťou. Takýto model by malo Apple predstaviť niekedy o mesiac.

Vo  svojich útrobách bude obsahovať Apple A9 procesor (áno presne ten, ktorý je aj v iPhone 6S a iPhone 6S Plus), pravdepodobne sa dočkáme aj operačnej pamäte RAM s kapacitou 2GB, lepšieho fotoaparátu s Live Photos, novšieho Touch ID, NFC či iných vecí. Určite sa nedočkáme napríklad 3D Touch displeja či vystupujúcej šošovky fotoaparátu.

Naopak by sme ale mali dostať mierne pozmenený dizajn iPhonu 5, ktorý by mohol okrem menšej zmeny dizajnových prvkov priniesť aj zaoblené sklíčko tak, ako na iPhone 6 či 6S.

iPhone 5SE - svetapple.sk

Čo sa týka iPad Air 3. generácie, tak ten ponúkne okrem výkonnejšieho procesora a s najväčšou pravdepodobnosťou aj zvýšenie operačnej pamäte 4GB RAM po vzore iPadu Pro. Taktiež nás vraj čaká aj 4K displej, 4 reproduktory, lepšie Touch ID a podpora Apple Pencil. Dočkať by sme sa mali aj lepšieho fotoaparátu či miernej zmeny dizajnu.

Obe zariadenia teda budú mať čo ponúknuť a my vieme, kedy to bude. Konkrétny dátum úplne nie, no zariadenia prídu do predaja medzi 15-18. marcom s tým, že nebudú dostupné v predobjednávkach, čo je trošíčku šokujúca zmena, na ktorú nie sme zvyknutí. Podľa informácií sa výroba oboch zariadení začala už v januári, čo znamená, že v čase predaja ich bude dostatok. Ako to vidíš ty, pôjdeš zase do 4″ iPhonu ale počkáš na 7-mičku poprípade ostaneš s tým, ktorý máš? 🙂

iPhone 5S a iPhone 6 - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here